Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tampere

Tartu on avatud rahvusvaheline linn, kus aegade lood on väärtus, kaasaeg selle osa ja tulevik selle väljund.

Avalike suhete osakond
Jaani 7, 51007 Tartu
736 1345
 

Koostöö Tartu ja Tampere vahel

Juba enne esimest Tartu ja Tampere ametlike esinduste kohtumist 1990. aastal olid loodud koostöösidemed mõlema linna ülikoolide, teatrite, mitmete ettevõtete ja organisatsioonide vahel. Tartu ja Tampere vaheline ametlik sõpruslinnade leping sõlmiti 22. detsembril 1992. aastal.

Viimastel aastatel on koostöö keskmes olnud kultuuri ja loomemajanduse valdkonnad ja avalike teenuste arendamine. Erilist tähelepanu pööratakse ka idufirmadele ning targa linna projektidele. Tartu Ülikool ja Tampere Tehnikaülikool on head koostööpartnerid.

Tamperes on Tampere-Tartu selts, mis on tegutsenud üle 25 aasta. Tampere-Tartu seltsiga ühe katuse all töötab Tartu infopunkt.

Tartu linn on tunnustanud mitmeid kahe linna koostöösuhete arendajaid Tartu aumärkidega.

Tartu Tähe kavalerid Tamperes

Lassi Saressalo − koordineerinud kahe linna vahelist kultuurialast koostööd. Eesti kultuuri tundjana ja sõbrana on ta kaasa löönud mitme ühise raamatu koostamisel ja avaldamisel („Tampere raamat“, „ Miksi Tartto on?“). Tema ideest on teoks saanud Tampere maja Tartus.

Pertti Paltila – olnud üheks initsiaatoriks Tampere ja Tartu vaheliste suhete algatamisel, mis päädis sõpruslinnade lepingu sõlmimisega 1992. aastal. Tema kaasaelamine Eesti ja Tartu arengule on rasketel aegadel toonud Tartusse muuhulgas terve hulga liinibusse ja tuletõrjevarustust, mis neil aastatel oli kriitilise tähtsusega.

Liisa Löyttyniemi−Tampere-Tartu Seltsi esinaine. Tema eestvõttel ja toel alustati suhtlemist Tampere ja Tartu linnavalitsuste vahel, mis vormistati sõpruslinnade vaheliseks lepinguks 1992. aastal. Tampere-Tartu seltsi eestvõttel koostöös Tampere linnavalitsuse ja Soome-Eesti ühendustega korraldatakse Tamperes igal sügisel Eesti päevi, mil tutvustatakse Eestit ja eestlasi,  aga ka Tartut, tartlasi ja Tartu kultuurielu.

Tartu medali kavaler Tameperes

Timo P. Nieminen – endine Tampere linnapea.

Tartu linnapea Urmas Klaas, Tampere-Tartu seltsi esinaine Liisa Löyttyniemi ning Tampere endine linnapea Timo P. Nieminen.
Tartu linnapea Urmas Klaas, Tampere-Tartu seltsi esinaine Liisa Löyttyniemi ning Tampere endine linnapea Timo P. Nieminen.

Vaata veel

Viimati muudetud 04.04.2023