Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu sümboolika

Tartu ametlikeks sümboliteks on lipp ja vapp. Lisaks tutvustab Tartu linn end mitmete teiste sümbolite abil. Siit lehelt saab ülevaate neist sümbolitest ja nende kasutustingimustest.

Avalike suhete osakond
Jaani 7, 51007 Tartu
736 1345
 

vaikelipp1.jpg
Tartu lipp ja vapp

Tartu linna lipp on linnale Poola kuninga Stephan Bathory 1584. aasta 9. mai privileegiga lubatud rõhtsa poolitusega kahelaidne valge-punane lipp, mille laiud on võrdsed.
Tartu linna vapp on punane, alt ümara äärega kilp, millel on kujutatud hõbedane, korrapärastest kividest laotud sakmetega linnamüür värava ja torniga mõlemas otsas.

Vaata lähemalt
trt_logo_v_1.gif
Logo "Tartu – heade mõtete linn"

Logo "Tartu – heade mõtete linn" on kohustuslik kasutamiseks neile organisatsioonidele ja lepingulistele partneritele, kes saavad Tartu linnalt toetust, et ära näidata Tartu linna panus ettevõtmise toetamises. Lisaks kehtivale logo kasutuse korda reguleerivale määrusele sätestatakse toetuse andmise ja/või kasutamise lepingus logo kasutamise ja eksponeerimise üksikasjad Tartu linnalt toetust saanud projekti raames. Logo kasutamise eesmärk: anda teada, et Tartu linn toetab antud ettevõtmist.

Vaata lähemalt
tervetartu_logo.jpg
„Terve Tartu“

„Terve Tartu“ kontseptsioon seisneb idees koondada ühise nimetaja alla Tartus toimuvad tervise edendamisega seotud tegevused ja propageerida Tartut aktiivse linnana. Kontseptsioon hõlmab sportlikke ja liikuvat eluviisi, tervise eest hoole kandmist ja tervet suhtumist endasse, kaaslastesse ja keskkonda.

Vaata lähemalt
kirjanduslinn.jpg
Tartu - UNESCO kirjanduslinn

Tartu võeti 2015. aasta lõpus vastu UNESCO loovlinnade võrgustikku ja sai rahvusvahelise kirjanduslinna tiitli.

Vaata lähemalt
Tartu_j6elipp.jpg
Tartu jõelipp 

Tartu jõelipp  tähistab Tartut kui vee- ja jõelinna ning võimaldab kohalikel veeliiklejatel rõhutada oma kuuluvust. Tartu jõelipp heisatakse eelkõige Tartu linnas asuvat sadamat kodusadamana kasutaval laeval ja linna haldusterritooriumil asuval sadamahoonel või -rajatisel. Tartu jõelippu võib lisaks heisata laevandusega, Emajõega ja Tartu linnaga seotud sündmuste ja tähtpäevade puhul ning Tartut külastaval laeval.

Vaata lähemalt
tartus_naeme_jpg.jpg
Logo ja tunnuslause „Tartus näeme“

Logo ja tunnuslause „Tartus näeme“töötati välja 2007. aastal Tartu linna suvekampaaniaks ja iseloomustas Tartut kohana, kus on palju kultuurisündmusi, toredaid ja huvitavaid tegevusi ning kauneid paiku, ning rääkis Tartust kui kohtumispaigast. Järgnevatel aastatel kasutati logo Eesti-sisestes turunduskampaaniates. Tartu linn logo aktiivses turunduses enam ei kasuta.

 

Viimati muudetud 11.10.2018