Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu bussikaart

Tartu bussikaart

Kleebised

Sarnaselt bussikaartidele tuleb ka kleebist iga kord bussi sisenedes tuvasti juures viibutada, kuni kostab helisignaal. Kleebist on võimalik isikustada müügikohas või internetis. Isikustatud kleebis kehtib koos isikut tõendava dokumendiga. Kleebisele tuleb osta pilet või laadida raha. Pileti ostmisel või raha laadimisel tuleb sisestada kleebise number või isikukood.

Enne kleebise nutitelefonile paigaldamist palume tutvuda kleebise paigaldamise juhendiga.

Kleebise paigaldamise juhend

Kui soovite kleebist nutitelefonile kleepida, palume järgida juhist.
Kleebiste kasutamist võib teatud juhtudel häirida NFC-funktsiooniga telefonide antenn või nutitelefoni metallkorpus. Seepärast soovitame enne kleebise paigaldamist kontrollida, kas kleebis toimib Teie telefonil.

Enne kleebise eemaldamist aluselt:

  1. kontrollige bussi tuvasti juures, kas tuvasti loeb kleebist ka siis, kui see on asetatud vastu telefoni korpust selles kohas, kuhu soovite kleebise paigaldada. Hoidke kleebise osa koos alusega vastu telefoni ja asetage tuvasti lugemisulatusse (vt fotot);

  2. kui tuvasti ei reageeri, proovige nihutada kleebis kõrgemale või madalamale (kuna telefoni NFC-antenn võib eri mudelitel erinevas kõrguses asetseda);
  3. kui kleebis telefoni korpuse vastas endiselt ei reageeri ja te ei soovi seda mujale kleebituna kasutada (nt märkmikul, rahakotil, võtmehoidjal), siis saate kleebise ilma täiendava kuluta vahetada Tartu bussikaardi vastu raekoja infokeskuses. NB! Aluse küljest lahti võetud kleebiseid vastu ei võeta.

Bussikaardi ostmine ja raha laadimine

Bussikaarte saab osta R-Kioskist, Selverist, Rimist, Prismast, Omniva postiasutustest, Tartu bussijaamast (T-Pilet), linnavalitsuse infokeskusest raekojas. Vaata müügikohtade asukohti.  

Bussikaardid on tavapärase suurusega plastikkaardid, millel on kontaktivaba kiip. Samaväärse võimalusena on kasutusel ka kleebis, mille võib kinnitada rahakoti, telefoni, käekoti või muu käepärase ja pidevalt kaasaskantava eseme külge. Kui teil on kleebis olemas, pole eraldi plastikkaarti vaja. Kaart ja kleebis maksavad kumbki 2 eurot (see on ainult kaardi ja kleebise hind, bussiga sõitmiseks tuleb kaardile või kleebisele pilet osta või raha laadida). Isikustada saab ainult ühe toote (kas kaardi või kleebise).

Tartu ühistranspordis kehtivad ka Ridango  ja Go Busi kaart ning Tallinna ja Pärnu ühiskaart.

Kui mõni nimetatud kaart on juba olemas, siis ei pea Tartu bussikaarti juurde ostma. Olemasolevale kaardile saab raha laadida või Tartu perioodipileti osta. Tartus kehtivad transpordikaardid on esitatud pilet.ee lehel. Kõik kaardid on ristkasutuses.

Kuupiletit ostes ei saa selle alguse ja lõppemise kuupäeva näha ega ette määrata, sest pilet aktiveerub bussis tuvasti juures sõitu registreerides, mitte ostuhetkel. Võimalus on osta ette mitu e-piletit. Ühe perioodipileti lõppemisel algab järgmise kasutamine alates hetkest, kui reisija registreerib oma sõidu tuvasti juures.

Bussikaardi kontojääki saab kontrollida bussis tuvasti juures (kaarti tuvasti juures viibutades registreeritakse sõit ja kuvatakse kontojääk), aga ka piletimüügikohtades ja bussikaardi kodulehel.

Bussikaardi isikustamine

Soodustuste kasutamiseks tuleb kaart isikustada ehk siduda ühe inimesega.

Isikustatud kaardi kadumise/kiibi vigastamise korral saab seal olevad piletid või raha kanda uuele kaardile. Isikustades uue bussikaardi, kanduvad kõik isikuga seotud soodustused ning piletid automaatselt uuele bussikaardile. Isikustamata bussikaardi kaotamisel ei saa kaardi omanik seniseid pileteid ja raha uuele kaardile kanda ega kaarti sulgeda. Isikustatud bussikaart kehtib koos isikut tõendava dokumendiga.  Kaarti saab isikustada bussikaardi kodulehel (tasuta) või piletimüügipunktides (1 euro). Isikustatud saab olla ainult üks kaart, v.a juhul, kui on isikustatud bussikaart ja õpilaspilet või bussikaart ja ISIC-kaart. Sel juhul kehtivad kaks kaarti paralleelselt.

Soovitame isikustada bussikaardi ka sel juhul, kui ei sõideta sooduspiletiga. Isikustatud kaarti, millele  on kantud raha või täishinnaga perioodipilet, võib anda vajadusel kasutamiseks ka teistele pereliikmetele (abikaasale, lastele), sest täishinnaga perioodipiletiga või tuvastist täishinnaga soetatud pileti puhul isikut tõendavat dokumenti pole põhjust küsida.

Isikustatud kaardi kadumise korral helistage bussikaardi sulgemiseks numbrile 611 8000 või ostke uus bussikaart, isikustage see veebis või laske isikustada müügipunktis. Uue bussikaardi isikustamisel seotakse kadunud bussikaardi küljest isikukood lahti ja raha ning perioodipiletid kantakse üle uuele bussikaardile.

Vaata lisaks

Õpilased

Bussikaardina kehtib Tartu õpilaspilet, mille väljastavad koolid ja mis on isikustatud.

Juhul kui väljastatud õpilaspilet ei toimi mingil põhjusel bussikaardina, palume õpilaspiletiga pöörduda linnamajanduse osakonda (Raekoja plats 3, II korrus, ruum 210), kus on võimalik vajadusel programmeerimise käigus lisada õpilaskaardile digiallkiri ja transpordikaardi number ning siduda see kaardi omaniku isikukoodiga.

Peale Tartu õpilaspileti on võimalik kasutada ka teiste koolide õpilaspileteid, mis toimivad bussikaardina (nt Nõo Reaalgümnaasiumi ja Viljandi Gümnaasiumi õpilaspiletid).

Vaata lähemalt

Üliõpilased

Bussikaardina saab kasutada enamikku puutevaba kiibiga ISIC-kaarte, millega tuleb samuti kõik sõidud tuvasti juures registreerida.


ISIC-kaardid tuleb registreerida bussikaardi kodulehel.

Välisõpilased ja välisüliõpilased

Soodustuse saamiseks peab bussikaardid isikustama. Bussikaarti saab isikustada vaid sel juhul, kui õpilase elukoht on rahvastikuregistri järgi Eesti Vabariigis ja ta on kantud Eesti Hariduse Infosüsteemi (EHIS).

Vaata lähemalt

Tartust väljaspool elavad inimesed

Tartust väljaspool elavad inimesed (tavakasutajad, pensionärid, õpilased, üliõpilased) saavad sõitmiseks kasutada mõnda ristkasutuses olevat bussikaarti või osta Tartu bussikaart piletimüügipunktidest.

Vaata lähemalt

Viimati muudetud 02.07.2019