Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

24. detsembril kuulutatakse Tartus välja jõulurahu

Tartu linnavalitsuse pressiteade

24. detsembril kuulutatakse Tartus välja jõulurahu Foto: Eva Maria Tartu

22. detsember 2021 / Tartu linnapea Urmas Klaas ja EELK Lõuna piirkonna piiskop Joel Luhamets kuulutavad reedel, 24. detsembril Raekoja platsi valguskülas välja jõulurahu.

Juba varavalgest hakkavad NATO liitlaste lahingugrupi 33. soomuspioneeride kompanii ohvitseridest vabatahtlikud keetma maitsvat jõulusuppi, mida linlased alates kell 11 maitsta saavad. Jõulurahu kuulutatakse välja kell 12. Lisaks liiguvad Raekoja platsil ringi jõuluvana Jolle ja jõulumoor Asti ning süüdatakse lõkkepajad.

Jõulurahu kuulutamine on üks ilusamaid ja vanemaid Skandinaavia jõulutraditsioone. Tegemist on kombega, mis ulatub 17. sajandisse Rootsi kuninganna Kristiina aega, mil ka kõige kurjemate ja kurvemate olukordade keskel aeg-ajalt erirahu välja kuulutati. Jõulurahu väljakuulutajaks oli tavapäraselt linnapea või raesekretär ning selle väljakuulutamise ajaks jõululaupäeva keskpäeva eelsed ja järgsed minutid. Eestis taaselustati tava iseseisvuse taastamise järel.

Päev varem, 23. detsembril läheb valguskülast eetrisse aasta viimane "Terevisioon". ETV hommikuprogramm toob kell 6.55 eetrisse teemad kultuurist, heategevusest ja kalade elust. Lisaks kuuleb saates head muusikat ja näeb tulevärki.

Jõululinn Tartu valgusküla on avatud 9. jaanuarini. Uisuväljak, kohvik ja uisulaenutuse paviljon töötavad veebruari lõpuni. Valguskülas ja uisuväljakul toimuvate üritustega saab tutvuda lehel Jõululinn Tartu kodulehel: www.joululinntartu.ee/programm/

Viimati muudetud 22.12.2021