Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

24. veebruar on ERMis pidupäev - avatakse uus näitus, toimuvad tuurid ja suurejooneline kontsert

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Eesti Rahva Muuseum Foto: Eesti Rahva Muuseum

23. veebruar 2022 / Eesti Rahva Muuseum ootab kõiki 24. veebruaril muuseumisse pidupäeva tähistama. Avatakse uus näitus, toimuvad tuurid ning suurejooneline kontsert. Tegevusi jagub tervele perele, avatud on nii näitused, restoran kui muuseumipood. 

ERMi püsinäitus “Kohtumised” on 24. veebruaril kõigile tasuta ning just 24. veebruaril avanevad seal avatud muuseumihoidla uksed, kus näeb “Praktilise ilu” näitusel esmakordselt suurt osa ERMi kogus olevatest käe-, raha- ja kandekottidest ning rahvariiete juurde kuulunud lahttaskutest. Väljas on enam kui 1500 eset ligi 30st erinevast kotiliigist. Näitusel tajub ERMi kogude mastaapsust, aga see on ka Eesti aksessuaari-, moekunsti- ja disainiajaloo väljapanek. Näitusel olevatest esemetest räägib kell 14.00 ja 15.00 ERMi rahvakultuuri koolitus- ja teabekeskuse kuraator Reet Piiri. Eesti sünnipäeva puhul on paslik läbi astuda ka ERMi lipusaalist (püsinäituse Kohtumised keskel), et vaadata ERMi uhkeimat eksponaati - 1884. aastal õnnistatud esimest Eesti lippu.

A-sissepääsu juures tervitavad huvilisi 72 paari tuttuusi Mulgi kindaid, mis kootud Eesti Rahva Muuseumi ja Viljandi Muuseumi kogudes olevate kinnaste eeskujul Anu Raua Keskuse toetuseks. Avatud on näitus "Meie Raudvara on kindad".    Äsja on ERMis avatud kaks põnevat uut näitust. Uhiuuel kunstinäitusel “Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist” näeb Mägi, Triiki, Laikmaad, Burmani, Uutmaad, Vabbe ja paljusid teisi autoreid. Galeriis on väljas Miljard Kilgi maalinäitus 70ndate rokkivatest slaidimaaliportreedest ning unenäolistest fantaasiaolenditest. “Kohtumiste” näituse osana saab vaadata Juri Lotmani 100 sünniaastapäevale pühendatud näitust “Rännak Lotmani Semiosfääris”. Kell 16.00 on ERMi silla-alal pidupäeva kontsert, kus osalevad Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkester, folklooriansambel, koorid, solistid ja bänd. Koorimuusikale pakub kontrasti multitalent Tiit Kikas, kelle improvisatoorsetes vahelõikudes põimuvad elektroonika ja instrumentaalne virtuoossus. Kontsert toimub ERMi silla-alal ning on tasuta. Kontserdist toimub ka veebiülekanne: https://www.erm.ee/et/content/Maailm_heliseb

Lisaks saab terve päeva osaleda püsinäitusel „Kohtumised“ lippude otsimise mängus.

Pidupäeva info täiel kujul: https://www.erm.ee/et/pidupaev-ermis-24-02-2022

Viimati muudetud 23.02.2022