Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Aiad ja pargid kutsuvad külastajaid tutvumisringile Eestist Lätisse

Tartu Ülikooli botaanikaaia pressiteade

botaanikaaed Foto: Katrin Mäeots

23. juuli 2019 / Esmakordselt ajaloos kutsuvad kahe riigi aedade ja parkide omanikud kahel suvisel nädalavahetusel piire ületama.

 

Tutvuda saab kahe riigi eriilmeliste aedade ning parkidega projekti Garden Pearls ehk aiapärlid raames.

26. ̶ 28.  juulil Eestis ja 2. ̶ 4. augustil Lätis ootavad mitmed eraaiad, botaanikaaiad, dendraariumid ja ajaloolised mõisapargid omale külalisi. Kahel järjestikusel nädalavahetusel saab osa võtta aiapärlite ekskursioonidest, töötubadest, lastele suunatud programmidest, kodukohvikutest ja paljust muust. Mitmetes aedades on võimalik kaasa osta taimi ja muud omatoodangut. Palume jälgida aedade külastusaegu ja programme nende kodulehtedelt.

Vaata Eesti ja Läti aedade asukohti kaardilt.

Lõuna ja Lääne-Eestist osalevad aiad ja pargid: Tartu Ülikooli botaanikaaed, Audru kiriku arboreetum, Kaevandi talu iluaed, Lepiku-Mardi kollektsioonaed, Lõosilma talu iluaed, Kärstna mõisapark, Maie aed, Mikko talu Südamete Aed, Nõrga talu iluaed, Panga talu roosiaed, Portselaniaed, Rannametsa arboreetum, Risttee talu taimeaed, Räpina aianduskool ja park, Sangaste mõisapark, Seitsme Tuule aed, Tamme talu ürdiaed, Saare-Tõrvaaugu aiand.

Põhja-Lätist osalevad aiad ja pargid: Kārļamuiža maastikupark ja Orchard, Kokmuiža park, Daugava muuseum, Jaunrūjas talu, Lēdurgas arboretum, Terneja park, Oleri mõisapark, Läti Ülikooli botaanikaaed, Läti Ülikooli rodopark – Babīte, Turaida muuseum-kaitseala park, Kalsnava arboretum, Kiršteins’ iluaed, Cīruļi talu ja Raunas Stādi puukool.

Aiapärlite sündmust toetab Eesti-Läti Programm Euroopa Regionaalarengu Fondi kaasrahastamisel. Projekt Garden Pearls kuulub Euroopa Liidu Interreg Eesti-Läti programmi, mille eesmärk on stimuleerida piirkondadevahelist koostööd. Aiapärlite projekti eesmärk on edendada Eestis ja Lätis aiandusturismi arengut ning Eesti ja Läti piirkonna kui aiandusreiside sihtkoha atraktiivsuse suurendamist.

Lisainfo: Jüri Sild, Tartu Ülikooli botaanikaaia juhataja, 5557 5462, juri.sild@ut.ee.

Viimati muudetud 23.07.2019