Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Algab viies Tartu laste- ja noortekirjanduse festival

Eesti Kirjanduse Seltsi pressiteade

Kirjandus Foto: Maanus Kullamaa

20. oktoober 2021 / 20.-23. oktoobrini toimub Tartus viiendat korda laste- ja noortekirjanduse festival, mille korraldavad Tartu Linnaraamatukogu, Eesti Emakeeleõpetajate Selts ja Eesti Kirjanduse Selts. Kavas on sündmusi igas eas lastele ja noortele, samuti õpetajatele. Enamik sündmustest toimub ühe või mitme eelnevalt registreeritud klassi osalusel, laiemal publikul on neid võimalik jälgida videoülekande vahendusel.

Nagu tavaks saanud, kutsus festival ka tänavu lapsi ja noori ise looma: toimus festivali luulevõistlus, kuhu saabus üle 100 kaastöö ligi paarikümnest koolist. Osaleda võis vabas vormis luuletustega, milles tuli kasutada vähemalt üht (aga võib ka mitut) järgmistest sõnadest: “mer”i, “uks”, “valgus”, “müür”, “üllatus”. Auhinnad antakse kolmes vanuseklassis ning žüriid koosnevad kooliõpilastest ja Tartu Ülikooli tudengitest. Võitjad kuulutatakse välja festivali avamisel, mis toimub seekord 20. oktoobril kell 12.00 veebiülekandes jälgitavana, seda nii Facebooki kui ka Youtube’i keskkonnas.

Avamise juhatavad muusikaga sisse Tartu Tamme Gümnaasiumi õpilased, järgneb Tartu linnapea Urmas Klaasi tervitus ning Triinu Laane raamatu „Luukere Juhani juhtumised” kätteandmine õpilastele. Esinevad Tartu lastekirjanduse auhinna laureaat Triinu Laan, žürii esindajana Tiia Kõnnussaar ja Tartu linnakirjanik Juhan Voolaid ning toimub luulevõistluse võitjate autasustamine.

Ühtlasi tähistatakse Tartus täna rahvusvahelist ettelugemise päeva - Tartu bussijaamas, Tartu kaubamajas ning Kvartali ja Eedeni kaubanduskeskustes kõlab avamisest kuni sulgemiseni igal täistunnil katkend linnakirjaniku Juhan Voolaidi teosest “Ideaalne taies”.

Videoülekandes on võimalik vaadata veel mõningaid nelja festivalipäeva sündmustest, samuti on kõigile huvilistele avatud kirjanduslikud ringkäigud ja perepäevad. Peresündmustel osalemiseks tuleb täiskasvanutel esitada Covid-19 vastu vaktsineerimist või haiguse läbipõdemist kinnitav tõend.

2017. aastal alguse saanud laste- ja noortekirjanduse festival sündis inspireerituna Tartu kui UNESCO kirjanduslinna ühest olulisest eesmärgist, milleks on raamatute ja lugemise väärtustamine laste ja noorte seas. Festivali toetavad Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital. Kava ja täpsemad juhised veebiülekannete jälgimiseks on avaldatud Tartu Linnaraamatukogu veebilehel.

Viimati muudetud 20.10.2021