Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Algas registreerumine Tartu Kooliteatrite Festivalile 2018

Lille Maja pressiteade

10. jaanuar / Eilsest algas truppide registreerimine Tartu Kooliteatrite Festivalile 2018, mis toimub 22.-25. märtsil Tartu Uues Teatris (Lai 37).

Tartu Kooliteatrite Festival on Tartu linna õpilaste teatritruppide suursündmus, millest võtavad osa nii algkooli, põhikooli kui ka gümnaasiumiastme õpilasnäitlejad. Kuna paari viimase aasta jooksul on osalevate truppide arv märgatavalt suurenenud, siis toimub tänavu festival 4-päevasena:
22.-23. märtsil esinevad põhikooliklasside rühmad,
24. märtsil gümnaasiumirühmad,
25. märtsil algklasside rühmad.

Projektijuht Auli Auväärt loodab näha selgi aastal põnevat teatrit. „Esinema võib tulla nii klassikalisema sõnateatritükiga kui ka muusikali, varju- või nukuteatri, füüsilise või tantsuteatri lavastusega või kas või eksperimentaalteatriga. Kõik teatrivormid ja -katsetused on teretulnud!”

Auväärt julgustab osalema ka eelneva kogemuseta truppe. „Eelkõige on festival näitemänguhuviliste laste ja noorte kohtumispaik ning võimalus jagada teistega oma loomingut ning õppida teistelt ja koos teistega. Loomulikult annab saavad lapsed festivalil esinedes end ka proovile panna,” lisas Auväärt.

Heatahtlikku, positiivset ja konstruktiivset tagasisidet lavastustele annab žürii, kes tunnustab  truppe ning saadab igast vanuseastmest ühe trupi Tartu linna esindama Kooliteater 2018 riigifestivalile.

2018. aastal toimub Tartu Kooliteatrite Festival XXIV korda. Lille Maja korraldab festivali 4 korda.

Registreerimise tähtaeg: 12. märts
Registreerimine: http://kooliteater.tartu.ee/2018/

Lisainfo: Tartu Kooliteatrite Festivali 2018 projektijuht Auli Auväärt, tel 53 088 999 või auli.auvaart@raad.tartu.ee

 

Viimati muudetud 10.01.2018