Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Aura keskus saab suvel uue katuse, fassaadi ja pikema liutoru

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Aura veekeskus Foto: Mana Kaasik

10. veebruar 2022 / Aura keskuses on sel suvel suuremahuline remont, mille käigus vahetatakse välja amortiseerunud katus ja fassaad ning veeparki paigaldatakse täiendav liutoru. Remondi tõttu on Aura keskus suletud 1. juunist 30. septembrini.

Remondi käigus vahetatakse välja nii veepargi kui ujula fassaad, lisaks ka keskuse spordihoone-poolne külg.

Aura keskuse juhataja Kairit Matto sõnul valmivad uus katus ja fassaad kaasaegsematest materjalidest. "Tänu sellele saame edaspidi soojusenergiat kokku hoida. Spordibasseini valgustite vahetamine LED-valgustite vastu annab mõningase elektrienergia kokkuhoiu," lisas Matto.

Veeparki paigaldatakse remondi käigus ka uus liutoru, mis tuleb senistele lisaks ja saab olema kõige pikem – 60 meetrit. Praegune pikim liutoru on 54-meetrine.

Kairit Matto sõnul toimub suvel ka  tavapärane hooldusremont, et kõik saaks uue ja värske ilme. "Loodan, et saame 1. oktoobril, Aura Keskuse sünnipäeval keskuse külastajatele taas avada,"  lisas Matto.

Tartu Veekeskus OÜ nõukogu esimehe, abilinnapea Raimond Tamme sõnul saab Aura Keskus sel aastal 21-aastaseks ja esile on kerkinud vajadus hoonet uuendada. "Viimastel aastatel oleme renoveerinud saunakeskuse ja tehnosüsteemid ning nüüd seisab ees hoone põhikonstruktsioonide uuendamine. Ehitustööde tulemusena muutub hoone energiatõhusamaks ning pikeneb ka hoone eluiga. Uue liutoru rajamisega soovime pakkuda veepargi külastajatele senisest rohkem võimalusi meeleolukalt aega veeta.“

Ehitustööde maksumuseks on ligi kolm miljonit eurot ja ehitajaks PVH Ehitus. Liutoru paigaldab Vennad Ehitus ja selle maksumuseks on üle 460 tuhande euro.

Lisainfo: Aura Keskuse juhataja Kairit Matto, tel  527 5380.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 11.02.2022