Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Autovabaduse puiestee töötoad 12. ja 30. juulil

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia pressiteade

taimed Foto: Silvia Luik

8. juuli 2021 / Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsuvad osalema töötubades „Taimed ja putukad – kooselu ja koostöö“ ja „Voolime ise savist loomad“, mis toimuvad Autovabaduse puiesteel.

Tartu Ülikooli botaanikaaia töötuba „Taimed ja putukad – kooselu ja koostöö“ toimub 12. juulil Autovabaduse puiesteel. Õpime tundma tavalisemaid Eestis kasvavaid taimi. Ja kuna suur osa taimedest ei paljune, vilju ega tooda seemneid ilma tolmeldajateta, kelleks on peamiselt putukad, siis meistedame savist putukad neile taimedele juurde, millest  saavad külmkapimagnetid kodudesse, kus nad võiks putukate olulisust ja kogu elurikkust meelde tuletada. Töötuba „Taimed ja putukad – kooselu ja koostöö“ toimub 12. juulil kell 12–17. Töötuba viib läbi Tartu Ülikooli botaanikaaia loodushariduse spetsialist Margit Hirv.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi töötuba „Voolime ise savist loomad“ toimub 30. juulil Autovabaduse puiesteel. Tule vooli endale savist loomakesi – meisterdame magneteid, mida saab endale koju kaasa võtta ja külmkapi peale panna. Samuti saab proovile panna oma julguse, pannes käsi pimesi kasti, et kompamismeele abil tuvastada kastis olev objekt. Võta sõber kaasa või tule koos terve perega. Töötuba „Voolime ise savist loomad“ toimub 30. juulil kell 12–17. Töötuba viib läbi Tartu Ülikooli loodusmuuseumi loodushariduse spetsialist Elen Kontkar.

Tartu südalinnas asuvast Vabaduse puiesteest saab suve keskel mõnus linnaruum vaba aja veetmiseks - Autovabaduse puiestee. Kuuks ajaks muutub autotee ainult jalakäijate ja kergliiklejate pärusmaaks. Autovabaduse puiestee toob kokku erinevad põlvkonnad - tegevusi on nii lastele, noortele, täiskasvanutele kui ka eakatele ning erinevate huvidega inimestele. Tegevusi jagub ka Keskparki. Autovabaduse puiestee on külastajatele avatud 9. juulist 8. augustini P-N kuni kell 22, R ja L kuni kell 0.30. Autovabaduse puiesteed korraldavad Tartu Linnavalitsus, Tiigi Seltsimaja ja SA Tartu 2024 koos paljude heade koostööpartneritega.

Lisainfo:
TÜ loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee

Viimati muudetud 08.07.2021