Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Autovabaduse puiesteele tehti 5600 külastust päevas

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

24. september 2021 / Suvel kuu aega väldanud Autovabaduse puiestee meelitas sel aastal Tartu südalinna 175 000 külastajat, pakkudes neile rohkelt kultuurisündmusi ning tavapärasest erinevat linnaruumi. Keskmiselt tehti Autovabaduse puiesteele 5600 külastust päevas.

"Autovabaduse puiesteed külastas sel suvel ligi 25 000 inimest rohkem kui möödunud aastal. See kasv näitab, et tartlased ja külalised naudivad teistsugust linnaruumi kogemust ning projekt on läinud neile korda," ütles kultuuriosakonna juhataja Marleen Viidul.

Lisaks kohalikele külastajatele oli tänavu märgata ka siseturistide huvi kasvu – võrreldes eelmise aastaga külastas Tartut juulikuus ligi 2000 inimest rohkem, kokku 20 800 inimest. Siseturistide ööbimiste arv kohalikes majutuskohtades suurenes tervelt 5,8 protsenti ja keskmine ööbitud ööde arv kasvas eelmise aasta 1,45 pealt 1,56-ni. 

30 päeva jooksul toimus Vabaduse puiestee lõigul ja kesklinna pargis üle 260 sündmuse, mille käigus astus lavale 200 muusikut ja rohkelt teisi artiste. Erinäolisi üritusi töötubadest ja tantsuõhtutest kontsertideni välja aitas korraldada rohkem kui 70 koostööpartnerit ning tegevusi jätkus igale vanuserühmale.

Sel aastal pöörati suurt tähelepanu ürituse keskkonnamõjule. Tartu linnavalitsuse ruumiloome osakonna juhataja ja linnaarhitekt Tõnis Arjus tõdes, et tänu Autovabaduse puiesteele on roheline mõtlemine jõudnud inimeste argipäeva. "Praeguste kliimahoiatuste taustal üha olulisem mõelda aktiivselt meie elukeskkonnale ja astuda konkreetseid samme selle parandamiseks. Ka puiestee projekt osutab meie ühise avaliku ruumi muutmisele keskkonnasõbralikumaks,“ ütles Arjus.

Ainuüksi esimese nädalaga asendati üle 4000 ühekordse taldriku ja topsi loodussõbralike pandinõudega. Kokku jäi tänu pandinõude süsteemile kasutamata 15 000 ühekordset nõud. Ala ehitamiseks taaskasutati paljusid möödunud aastast tuttavaid atraktsioone. Uute tegevustena avati pargis rulapark, tänaval pakkus lastele rõõmu purskkaev ning ala otsa ehitati suurem lava erinevate etteastete jaoks.

Autovabaduse puiestee toimus sel aastal 9. juulist 8. augustini. Üritust korraldasid Tartu Linnavalitsus, Tiigi Seltsimaja ja SA Tartu 2024 koos paljude heade koostööpartneritega.

Viimati muudetud 24.09.2021