Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Bolti Tartu elektritõukerattad lähevad talveunne

Tõukerattad Foto: Tõukerattad

4. november 2020 / Seoses üha jaheneva ilma ja libedamate teeoludega lähevad Bolti Tartu tõukerattad talveunne. Tõukerattad tulevad tänavatele tagasi kevadel, mil ilm on taas sõitmiseks sobiv. 

Selle aasta mais Tartus esmakordselt käiku lastud elektritõukerataste laenutus osutus tartlaste seas väga menukaks. “Esimene hooaeg Tartus läks väga hästi. Tõukerattad olid kasutajate seas populaarsed ning tagasiside oli väga positiivne,” ütles Bolti tõukerataste Baltikumi suunajuht Eimantas Balta.

“Tartu on ideaalne linn tõukerattaga liikumiseks, vahemaad ei ole liiga suured ja linnaruum rattasõbralik. Selles on suur osa Tartu linnavalitsusel, kes panustab aktiivselt kergliikluse arendamisesse. Oleme õnnelikud, et saame oma teenust Tartus pakkuda. Omalt poolt jagame linnaga andmeid populaarsematest marsruutidest, et aidata kaardistada võimalikke uute kergliiklusteede suundi,” lisas Balta.

Tartu tõukerataste hooaeg numbrites: 

  • Kogu hooaja vältel sõideti Tartus tõukeratastega ligi 140 000 kilomeetrit ehk umbes kolm ja pool korda ümber maakera.
  • Selle hooaja kõige pikem tõukerattasõit oli 25 kilomeetrit. Sama pikk sõit oleks näiteks Tartust Elvasse.
  • Tõukerataste kõige innukam kasutaja tegi kokku 203 sõitu.

“Esimest hooaega Tartus ringelnud Bolti tõukerattad mitmekesistasid linnas liikumise võimalusi ning tõid keskkonnasõbralikult liiklema ka inimesi, kes olid varem harjunud autoga sõitma. Teenus on tartlaste poolt igati hästi vastu võetud. Oleme Bolti esindajatega selle aasta kogemused läbi arutanud ning kitsaskohtade osas on kavandamisel erinevad lahendused. Näiteks seoses tõukerataste kohatise parkimisega selleks mittesobivates asukohtades,” kommenteeris Tartu abilinnapea Raimond Tamm.

Tõukerattad naasevad tänavatele kevadel, kui lumi on sulanud ja ilmad soojad. Vahepealne aeg kulub teenuse arendamiseks ja kasutusmugavuse parandamiseks. 

Viimati muudetud 04.11.2020