Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Descartes`i kool avas helkurpuu

Tartu Descartes`i kooli pressiteade

helkurpuu Foto: Kadri Lill

2. november 2017 / Selleks, et tagada õpilaste ohutus pimedal ajal liigeldes avas Tartu Descartes`i Kool 2. novembril, hingedepäeva hommikul fuajees helkurpuu.

Avamisüritusel riputasid õpilased koos Lõvi Leoga oma kogutud helkurid puu külge ja vestlesid helkuri vajalikkusest. Seadsime endile eesmärgiks riputada sinna vähemalt 100 helkurit. Nii talitades kingime Eestile 100 päästetud inimelu. Kõige aktiivsemalt reageerisid üleskutsele 1.a õpilased, kes kogusid 103 helkurit. Kokku kogusime 387 helkurit. Aitäh, koolipere ja SA Archimedes!
Üleskutse algataja Kaja Kivisikk ütles, et sai idee möödunud aastasest helkuraiast, mille avamisele tulid Annelinna koolide ja lasteaedade esindused. „Sel korral seadsime eesmärgiks just oma kooli õpilaste turvalisuse,“ lisas ta.

Helkurpuu toimib nii, et kõik, kellel on kodus kasutult seisvaid helkureid, saavad need helkuripuu külge riputada, ja kõik, kellel on helkurit vaja, saavad selle puult endale võtta.

Õpilasesinduse liikmed kontrollivad juba kolmandat hommikut järjest helkuri kandmist ja on tublimaid premeerinud kommiga. Teavitustööl on olnud tulemusi. Samas ideaalini, et kõik lapsed „helgivad“ on veel pikk tee käia. Reedel selgitame välja kõige „helkivama” klassikollektiivi - klassi, kus kõik õpilased on endale helkuri külge riputanud.

Kas sinul on helkur? Hooli endast, kanna helkurit! Helkur on odavaim elukindlustus!


Kadri Lill
huvi- ja arendusjuht

 

Viimati muudetud 02.11.2017