Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-6°

Draama festivali piletid on nüüd müügil

Draama festivali pressiteade

“Kauka jumal” Foto: Rait Avestik

1. juuli / Alates tänasest, 1. juulist on Piletilevis müügil Eesti teatri festivali Draama 2020 etenduste piletid, festival toimub 8.-13. septembrini Tartus.

Selleaastase festivali programmi ühe osa moodustavad Tartu teatrite küllakutsed teistele Eesti teatritele ning teise osa 2019. aasta teatriauhindade nominendid ja laureaadid. Lisaks on festivalil ka mõned käesoleva aasta lavastused ning üks esietendus.

Festivali kava on kokku pannud festivali juht ja kuraator Hedi-Liis Toome ning festivali teemaks on sel korral küllatulemine ja küllakutse. Iga Tartu teater on kellegi külla kutsunud.

Musta Kasti küllakutsel jõuab Tartusse Draamale Sõltumatu Tantsu Lava ja Zuga Ühendatud Tantsijate koguperelavastus „2 + 2 = 22”, Tartu Uus Teater on kutsunud Kanuti Gildi SAALi lavastuse „Lighter Than Woman”, Vanemuine Eesti Draamateatri „Linnade põletamise”, Karlova Teater VAT Teatri „Kosmilised saialilled”, Eesti Rahva Muuseumi kutsel tulevad festivalile kaks Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias valminud lavastust - Johanna Anett Toomeli „A Place Called Unknown” ja  Anumai Raska ning Katariina Undi „raska/unt/unt/raska”.

Lisaks etenduvad Draama programmis Tallinna Linnateatri “Vihmausside elust”, Kellerteatri “Emilie Sagée”, Karlova Teatri “Minu haukuv koer”, Theatrumi “See laps”, VAT Teatri “Kauka jumal” ja  Vanemuise “Naiste kool”.

Käesoleva aastal esietendunud lavastustest on festivali kavas Endla Teatri “Tango” ja koosluse Epner/Kangro/Ulfsak uuslavastus. Festivalil esietendub Musta Kasti uuslavastus “Memm”, lavastajaks Maret Tamme.

Draama programmiga saab tutvuda leheküljel draama.ee. Festivali metaprogramm avalikustatakse augustis.

Draama festivali soojendab Tartu Üliõpilasteatri IX rahvusvaheline A-festival, mis toimub 5.-8. septembrini. Genialistide klubis, Tartu Uues Teatris ja Tartu Üliõpilasmajas etenduvad lavastused Valgevenest, Poolast, Saksamaalt, Leedust ja Eestist. Piletid Piletilevist ja etenduspaikadest kohapeal.  Programmiga saab tutvuda lehel  yliopilasteater.ee.

Viimati muudetud 01.07.2020