Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°
12°

Eesti Rahva Muuseum ootab uudistama nostalgilisi ja tuleviku ralliautosid

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Lada VFTSid Eesti Rahva Muuseumi ees. Foto: Eesti Rahva Muuseum

15. juuli 2021 / ERMi ümbruses kihab vilgas rallielu: B-osa on muutunud rallipargiks ja teeninduskeskuseks ning lähiümbruses sõidetakse ka maailmameistrivõistluste WRC mõned etapid. Muuseum ise on külastajatele avatud kutsudes nii majasisestele näitustele kui näidates ralli ajaks kohale toodud vanu ja uusi masinaid.

ERMi A-sissepääsu ees on vaatamiseks väljas ralliautod 80ndatest. Saab vaadata, milliste masinatega sõitsid rallipaarid Ilmar Raissar – Rein Talvar, Hardi Mets – Udo Mets või Vello Õunpuu – Aarne Timusk.  Ehk vaatamiseks on B-rühma homologeeringut omavad Lada VFTS-d, millest on saanud tänaseks Lada fännide seas kultusobjektid. Muuseumi noka all õues on uudistamiseks väljas uued isesõitvad bussid.

Muuseumis sees on tribüünile seatud FEST19, Eestis tehnikatudengite poolt loodud nelikveoline elektrivormel. Püsinäitusel "Kohtumised" on võimalik vaadata 2014. aasta Rally Estonia külaliste liikumist Lõuna-Eestis läbi mobiilpositsioneeringu tulemuste visualiseerimise. Püsinäitus "Kohtumised" on kuni 2021. aasta lõpuni tasuta sissepääsuga.

Eesti Rahva Muuseum on avatud K-P kell 10-18. Ralli ajal palume oma autod parkida üle Muuseumi tee jalgpalliväljaku parklasse. Samuti sõidavad liinibussid ning linnarattad saab ka muuseumi lähedale parkida.

Viimati muudetud 15.07.2021