Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eesti Rahva Muuseumi osalussaalis avatakse uutmoodi koguperenäitus

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Eesti Rahva Muuseumi osalussaalis avatakse uutmoodi koguperenäitus. Foto: Arp Karm (ERM)

19. juuli 2021 / Kolmapäeval, 21. juulil avatakse ERMi osalussaalis kogupere kunstinäitus "Meie kodune nõiaköök". Tegu on ERMi näituseideede konkursi "Oma näitus 2021" publikuhääletuse lemmikuga. Idee autor on Helena-Reet Ennet koos oma kahe tütre Estella Elisheva ja Ivanka Shoshanaga.

"Esitletakse akrüülmaale, keraamikat, tutvustatakse põhjamaiseid ravimtaimi ning koduköögist tuule tiibadesse saanud käsitöökosmeetikabrändi Elisheva & Shoshana," ütleb näituste juht Kristjan Raba. ERMis on praegu muinasjututeema võimsalt esil näitusel "Elas kord…" ja muinasjutusõbrad, kes tulevad nõiakööginäitusele, saavad kuulata peatükki peatselt ilmuvast lasteraamatust "Tema Kõrgeausus Hiir Esimene" ning näha esimeste seas hiiremaale, mis ilmuvad seal illustratsioonidena. Muidugi saab lehitseda-lugeda raamatuid ravimtaimedest, loodusravist, kokakunstist ning sisse on seatud hubane tegevusnurk, kus on võimalik joonistada oma hiir, lahendada nuputamisülesandeid ja osaleda loosimängus. "Kõige olulisem on see, et kõik, mis te näitusel näete, on valminud koduses köögis. Kindlasti annab see inspiratsiooni paljudele peredele," lisab Raba.

"Olen eeskätt ema, koduperenaine ja ajakirjanik ning näituse tegemine ja veel nii väärikas kohas nagu Eesti Rahva Muuseum on minu jaoks suur au ja vastutus," ütleb Helena-Reet Ennet, kes juhib tavaelus üht Põhjamaade suuremat meediakanalit NordenBladet. Ta lisab: "Meil on natuke teistmoodi pere: noorem tütar on autist ning seetõttu seadsime oma elu juba aastate eest ümber. Tavaringides oli keeruline Ivankaga käia ja nii püüdsingi teha lastega aina enam koduseid projekte. Nüüdseks on sellest välja kasvanud üks suur põnev kodune loomering – maalime, teeme savist nõusid, kirjutame ja illustreerime lasteraamatuid, kokkame ja mõtleme välja huvitavaid toiduretsepte, korjame-kuivatame ravimtaimi ning arendame koos käsitöökosmeetikabrändi Elisheva & Shoshana. Killukese oma tegemistest püüamegi näitusel teieni tuua."

Näitus on avatud Eesti Rahva Muuseumi osalussaalis 3. oktoobrini 2021.

Tasuta sissepääsuga läbi püsinäituse "Kohtumised".

Lisainfo:

Helena-Reet Ennet, näituse kuraator, telefon +372 5167485

Kristjan Raba, ERMi näituste juht, telefon +372 5510262

Viimati muudetud 19.07.2021