Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Eesti Stsenaristide Gild alustas Tartus minitöötubadega

Eesti Stsenaristide Gildi pressiteade

stsenaariumide kirjutajad Foto: Robert Arus

10. jaanuar 2020 / Eesti Stsenaristide Gildi asutajaliikmed ja stsenaristid Margit Keerdo-Dawson ja Leana Jalukse alustasid 2019. aasta sügisel igakuiste minitöötubade läbiviimisega.

Tartus toimus esimene ühiskirjutamine 13. detsembril, järgmine töötuba toimub juba 17. jaanuaril. Töötoad Tartus toimuvad koostöös Tartu Loomemajanduskeskusega.

Minitöötuba on stsenaristidele mõeldud paaritunnine trenn, mille käigus tehakse üks kirjalik harjutus. Osalejad kirjutavad kohapeal etteantud teemal stseeni, mis loetakse ette ja millele saab teistelt osalejatelt tagasisidet. Harjutuse sisuks võib olla karakter, konflikt, dialoog, ülesehitus või mõni dramaturgiline võte. Harjutuse jaoks võib kasutada stseeni või tegelaskujusid arenduses olevast stsenaariumist või need kohapeal välja mõelda. Töötoa eesmärk on luua toetav loominguline õhkkond, kus saab teadmisi värskendada, midagi uut avastada, midagi uuest küljest näha, midagi katsetada ja mõtteid vahetada. Grupis on kuni 9 osalejat, osalemine toimub eelregistreerimisega. Oodatud on nii gildi liikmed kui teised stsenaristid. Töötube viivad läbi Leana Jalukse, Margit Keerdo-Dawson või külalislektor. 

Järgmised töötoad Tartus toimuvad 17. jaanuaril, 14. veebruaril ja 6. märtsil kell 18.30-20.00.

Registreerumine info@stsenaristid.ee
Event Facebookis:

https://www.facebook.com/events/1777464722378636/

Stsenarisdide Gild Facebookis: https://www.facebook.com/stsenaristid/

 

Viimati muudetud 10.01.2020