Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eesti trüki- ja paberimuuseumis toimub 24-tunnine graafikamaraton

Eesti trüki- ja paberimuuseumi pressiteade

trükimasin

8. märts / 9. märtsi hommikust kuni 10. märtsi hommikuni toimub Eesti trüki- ja paberimuuseumis esmakordselt 24 tunni pikkune graafikamaraton.

Trükkimisega tegelevad Tartu kunstikoolide õpilased, keda juhendab Suurbritannia graafik Charlotte Biszewski.  

Inspireerituna Tartu Kunstikooli 24-tunnisest koomiksimaratonist, keskendutakse väsimatult ühele tehnikale unikaalse lõpptulemuse nimel. Inglismaalt pärit graafikust Tartu külaliskunstnik Charlotte Biszewski juhendab ja trükib koos kohalike kunstitudengitega kogu ööpäeva. Taiduritel on võimalik kasutada pea kõiki muuseumi seadmeid ning rakendada oma fantaasia tööle erinevate trükitehnikatega.

Kõik huvilised on oodatud jälgima töö kulgu, suhtlema osalejatega ja jagama omi ideesid. Soovituslik on kohale tulla laupäeva hommikul kuni kella kümneni, mil enamus trükitöid on valmis või valmimas. Kes on rohkem huvitatud protsessist, võib astuda läbi ka öösel.

Üritus on tasuta. Valminud graafilistest lehtedest valmib hiljem kaunis jaapani köites kunstiraamat, mida on võimalik endale kohapeal soetada.
Sündmus toimub Eesti Trüki- ja Paberimuuseumis aadressil Kastani 48f (hoovis). Sündmus algab 9. märtsil kell 10:00 ning kestab kuni 10. märtsini kell 10:00.

Lisainfo
Sündmus Facebookis: https://www.facebook.com/events/183497385599548/
Charlotte Biszewski: http://residency.tartuensis.com/?p=2700

Lemmit Kaplinski
+372 5118619
lemmit@trykimuuseum.ee

 

Viimati muudetud 08.03.2018