Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-21°
-21°

Ekskursioonid näitusele "Ülimalt armas kooselu" juunis ja juulis

Tartu Ülikooli botaanikaaia pressiteade

näitusevaade

17. juuni 2021 / Juunis ja juulis toimuvad Tartu Ülikooli botaanikaaia näitusele „Ülimalt armas kooselu“ ekskursioonid.

Näitus toob külastajateni nelja kunstniku kriitilise tõlgenduse inimese ja looma suhtlusest läbi ruumi hõivamise perspektiivi.

Ekskursioonid toimuvad 20.06, 27.06, 7.07, 9.07, 22.07, 23.07, 26.07 ja 27.07 kell 15. Osalemiseks palume end eelnevalt registreerida telefonil: 533 11 657. Ekskursioonidel osalemine on botaanikaaia piletiga. Ekskursioonid viib läbi Beatrice Veidenberg. Ekskursioon kestab orienteeruvalt 30 minutit ning on eesti keeles.

Ekskursioonil saab kommenteeritud ülevaate näitusel esitatud neljast teosest: Flo Kasearu "Kas sina tegid seda?" ja "Coworking karvadega", Damien Beyrouthy "Tema nimi oli Petra" ning Jean Arnaud’ ja François Landriot’ "Rhinocerotopia", mis mõtisklevad vastutuse üle, mis paratamatult seostub jagamise ja kooselamise teemadega.

Tartu Ülikooli botaanikaaed pakub näituse korraldamiseks asjakohast ja unikaalset keskkonda. Kogudes taimeliike, et neid linnakeskkonnas kaitsta ja näidata, tagab see kontakti ainulaadsete isenditega, tõstatades samal ajal küsimusi tegelike ökosüsteemide kaitse ja seeläbi ka kooselu kohta. Näitus on seotud ohustatud liikide kultuurilist esindamist käsitleva uurimisprojektiga, mis rõhutab kunstide osatähtsust nii selle olulise probleemi teadvustamisel kui ka kriitiliste teoste loomisel koostoimes teadusliku uurimistööga.

Näituse avamisele aitasid kaasa Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledž, Eesti Kultuurkapital ja Prantsuse Instituut Eestis. Näitus on botaanikaaia piletiga ja jääb külastajatele avatuks 31. juulini iga päev kl 10–17.

Lisainfo:
Sara Bédard-Goulet
näituse kuraator
Tartu Ülikooli romanistika professor
sara.bedard-goulet@ut.ee

Viimati muudetud 17.06.2021