Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Elektriteatri suvealguse Toidukino katab laua filmidest inspireeritud roogadega

Tartu Elektriteatri pressiteade

kino

30. mai 2018 / Tartu Elektriteatri suvehooaja juhatab sisse 4.-6. juunil toimuv gastronoomiat ning filmikunsti ühendav Toidukino.

Kolmel juunikuu alguse õhtul muutub Elektriteatri suursugune kinosaal omanäoliseks restoraniks, kust ei puudu hõrgutised, küünlavalgus ega kelnerid. Kinotoolide asemel saab võtta istet laudlinadega kaetud laudade ääres ning nautida suurepäraseid filme ja neist inspireeritud kolmekäigulist õhtusööki.

 

Seekordse suviselt hõrgu Toidukino filmimenüü pakub elamusi kõigile maitsetele. Esimesena tuleb näitamisele legendaarse režissööri Wes Andersoni viimane meistriteos, teravmeelne ja ülimalt vaimukas animafilm “Koerte saar”, mis jutustab liigutava loo inimese ja tema parima sõbra erilisest suhtest. Kuna filmi tegevus leiab aset Jaapanis, on ka toidumenüü sel õhtul Aasia maitsetest tulvil.

 

Teisena linastub Toidukinos käesoleval aastal parima filmi Oscarile kandideerinud Paul Thomas Andersoni mängufilm “Nähtamatu niit”, mille peaosas teeb oma viimase filmirolli meisterlik Daniel Day-Lewis. “Nähtamatu niit” jutustab  loo õmblejast, kelle elu muutub kardinaalselt, kui ta kohtub noore, kuid väga teotahtelise naisega, kellest saab õmbleja muusa ja armuke. Õhtusöögimenüü on otseselt filmist ja Inglise köögi parimatest paladest inspireeritud ning sealt ei puudu peekon, munad ega šokolaadikook.

 

Kolmepäevasele toidu- ja filmimaratonile paneme punkti haarava dokumentaalfilmiga “Alberti leiutamine”, mis portreteerib tippkokka Albert Adriàt. Inspireeriv film jälgib Alberti loomeprotsessi ning siseheitlusi nelja aasta jooksul, mil ta Barcelonas järjest uusi restorane avades end taasleiutab. “Alberti leiutamise” juurde pakume Hispaania toidukunstist ning maailma tipptaseme gastronoomiast inspireeritud vahemerelist menüüd.

 

Rohkem infot Toidukino kohta on võimalik lugeda Elektriteatri kodulehelt https://elektriteater.ee/eriprogrammid/toidukino/

 

Viimati muudetud 30.05.2018