Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

ERM ootab konkursile uusi näituseideid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Osalussaali näitus Eesti Meie südametes Foto: Anu Ansu (ERM)

7. jaanuar / Tänasest kuulutab Eesti Rahva Muuseum välja näituseideede konkursi „Oma näitus 2019“, mille võitja saab ERMi Osalussaalis oma näituse luua.

ERMi Osalussaali ideekonkursi läbivaks teemaks on argielu ja selle mitmekülgsed väljendused inimeste igapäevastes tegemistes. Ideid saavad esitada eraisikud, organisatsioonid või kodanikuühendused, kes igapäevaselt muuseumitöö või näituste kureerimisega ei tegele.

„Konkursi võitjal avaneb harukordne võimalus tutvustada Eesti suurimas muuseumis oma hobi või kogukonda, süvendada teadmisi mõnel huvitaval teemal või luua midagi täiesti uut. Teemadering on otsatu, sest argielu alla kuulub ju kõik see, mis meid ümbritseb,“ sõnab osalussaali produtsent Kata Maria Saluri.

Konkursitööde esitamise tähtaeg on 15. aprill 2019. Konkursi reeglitele vastavate näituseideede hulgast valitakse võitja avaliku hääletuse tulemusel. Konkursi võitja kuulutatakse välja 8. mail ning võidunäitus avatakse ERMis 2020. aasta veebruaris. ERM pakub võitjale näituse jaoks pinda (130 m2) ja vajalikke tehnilisi vahendeid.

Konkursi tingimused ja ideede esitamine: www.erm.ee/et/omanaitus19  

Kolmandat aastat toimuva konkursiga pakub ERM võimalust näitust teha kõigil, kes soovivad oma huvisid ja enda jaoks olulisi teemasid teistega näituse vormis jagada.

Viimati muudetud 07.01.2019