Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°
10°

ERM ootab uusi näituseideid

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Näitus "Kaasav ELU"

26. jaanuar 2022 / Eesti Rahva Muuseum kutsub üles kõiki, kel soov elus kasvõi üks kord oma näitus teostada ja endale olulistel teemadel tuhandeid muuseumikülastajaid kõnetada, looma oma näitust. Konkurss "Oma näitus 2023" ootab häid ideid, millest võiks saada järgmine ERMi osalussaali näitus.

Eesti Rahva Muuseumi osalussaal ongi mõeldud näitusteks, mille on loonud inimesed, kes igapäevaselt näituste kureerimisega või muuseumitööga ei tegele. Küll aga on olemas hea idee, millest põnevat näituste teha. ERMi meeskond pakub näituse loomiseks osalussaali ruumi, nõustamist ja 5000 € suuruses toetust kulude katteks. 

Hetkel on ERMi osalussaalis viimast päeva vaatamiseks näitus "Kaasav ELU" mille kuraatorid Tallinna Ülikoolist. Järgmisena ootab ees alates 4. veebruarist Juri Lotmani 100. sünnipäevale pühendatud näitus "Rännak Lotmani semiosfääris". Maailmakuulsale semiootikule pühendatud näituse vahetab välja rahvusvaheline koostöönäitus ning seejärel võtab koha sisse eelmisel "Oma näituse" konkursil rahva lemmiku tiitli teeninud näitus "Kaasaja kuningannadelt: kiiged ja kroonlühtrid". 

Uusi ideid oma näituseks saab esitada veebilehel www.erm.ee/et/oma-naitus kuni 18. mai 2022. Idee, millest saab näitus, selgub rahvahääletuse teel. Võitja kuulutab ERM välja 1. juulil ja näitus avatakse 2023. aasta jooksul. 

Lisainfo:

Reet Mark
ERMi peaprodutsent
Telefon: 5647 3972

Viimati muudetud 26.01.2022