Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-21°
-21°

ERMi hõimuklubi 20. oktoobril: Ühe udmurdi kogukonna lugu

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

ERMi hõimuklubi 20. oktoobril: Ühe udmurdi kogukonna lugu

19. oktoober 2021 / Eesti Rahva Muuseumi oktoobrikuine hõimuklubi toimub 20. oktoobril videosilla vahendusel, kus silla teises otsas on ligi 30-liikmeline kogukonnaesindus Udmurdimaalt. Koos räägitakse vabatahtlikkuse alusel ehitatud muuseumist.

Kogukond Udmurdimaal elab Bagraš-Bigras ja on ehitanud endale oma kogukonnamuuseumi. Kokku on neljas külas 1624 inimest, 1600 neist udmurdid. Ühisest muuseumist on unistatud juba ammu, aga ehituseni jõuti 2017 ning maja valmis 2020. aastal.

Muuseumi ehitamise projekti on veetud vabatahtlikkuse alusel, kuna riigilt selleks raha ei saadud. Asjaosalised kutsuvad ise seda "rahva ehituseks", kuna tööd on tehtud õhinapõhiselt ja talgute korras. Väga olulisel kohal on protsessi käivitamisel olnud kogukonna veenmine, et oma identiteedi säilitamiseks vajatakse kogukonnamuuseumit. Muuseumis tegutseb nüüd veel raamatukogu ja seal korraldatakse palju üritusi, mille keskmes on ikka kogukonna elujõulise kultuuri ja identiteedi säilitamine ning laste ja noorte õpetamine ning kaasamine unikaalse kogukonna tegemistesse.

ERMi hõimuklubi toimub 20. oktoobril kell 17.30 Aliise Moora auditooriumis ning on tasuta sissepääsuga.

Lisainfo sündmuse kohta ERMi kodulehel.

Lisainfo:

Kadi Haamer
ERMi hõimuklubi korraldaja
Telefon: 5624 7852

Viimati muudetud 19.10.2021