Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
16°

ERMi hõimuklubis kõneleb vadja keelest ja kultuurist Heinike Heinsoo

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Heinike Heinsoo Vadjamaa koolilastega. Foto: Erakogu

25. märts / Homme, 26. märtsil kl 17.30 on Eesti Rahva Muuseumi hõimuklubis külas Tartu Ülikooli läänemeresoome keelte dotsent Heinike Heinsoo.

Heinike Heinsoo on aastaid korraldanud Vadjamaal ka vadja keele kursuseid.

Vadja keel on eesti keele lähim sugulaskeel ja viimased vadjalased elavad Narvast linnulennult vaid 50 kilomeetri kaugusel. Omavahel nad enam keelt ei kõnele – noorim vadja keele mõistja on üle 50 ja vanim üle 80 aasta vanune.

Samas on käesoleval aastatuhandel tekkinud aktiivne kultuuritegevus, kuhu on kaasatud enam-vähem kõik vadjalased. Keele loojangul on see omandanud äkki tähtsuse ka teiste jaoks peale kõnelejate endi.

Hõimuklubis laulab Heinikese tõlgitud vadjakeelseid laule ansambel Kännu peal Käbi.

Kõik huvilised on ERMi hõimuklubisse oodatud. Hõimuklubi kohtub Aliisa Moora auditooriumis (Muuseumi tee 2, Tartu; A-sissepääs) ning osalemine on tasuta.

Lisainfo: www.erm.ee/et/h6imuklubi-vadja

Loengusarja „Maailm ja rahvad“ kuuluv ERMi hõimuklubi pöörab tähelepanu meie keelesugulastele Uurali rahvastele ning tutvustab nende eluolu, kultuuri ja keelt nii minevikus kui ka tänapäeval. Kohtume inimestega, kes on soome-ugri teemadega põhjalikumalt kokku puutunud, olgu siis teadusliku poole pealt või isiklikumal tasandil. Ettekandeõhtute juurde kuuluvad vestlusringid ja arutelud. Muuhulgas mõtiskleme ka selle üle, milline on meie endi koht paljurahvuselises soome-ugri maailmas ning kuidas võiks välja näha selle homne päev.

Lisainfo: Anti Lillak, muuseumiõpetaja, Eesti Rahva Muuseum, anti.lillak@erm.ee, 736 3046

Viimati muudetud 25.03.2019