Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-8°

ERMi jõululaadal on müügil kodumaine käsitöö ja toidukaup

Eesti Panga pressiteade

ermi jõululaat Foto: ERM

9. detsember / Suur jõululaat toimub 15. detsembril kell 10–16 ja toob muuseumisse 166 kauplejat.

Neist 64 pakuvad ehedat kodumaist toitu, teised Eesti käsitööd. Sissepääs laadale on prii!

Laat toimub nii Eesti Rahva Muuseumi silla-alal, vahetuvate näituste saalis kui ka välialal. Kauplema tullakse kõikjalt Eestist, sh Setomaalt, Narvast, Haapsalust ja saartelt. Lisaks ostlemisele saab kuulata väärt muusikat, laada peaesineja on Rahvabänd 2018 tiitliga pärjatud Nedsaja Küla Bänd. Samuti astuvad lavale Saaremaa Meeskoor SÜM ja Julius Koppel. Päeva juhib Madis Ligi.

Lisaboonusena saavad laadalised külastada ERMi näituseid soodushinnaga – kogu maja pilet ehk pääs näitustele „Uurali kaja“ ja „Kohtumised“ ning Viinistu kunsti väljapanekule maksab 8 eurot. Veebruaris avatava uue näituse – muinasjutunäituse „Elas kord...“ – juhatab kell 12.30 sisse raamatu "Seitsme maa ja mere taha" (autor Eia Uus) esmaesitlus muuseumipoes.

Laste ERMis saab laada ajal voltida paberist ingleid ja meisterdada taevatähti ning linnukesi, samuti kaunistada jõulukaarte. Õuealal ootab ponisõit. Toimub ka õnneloos, kus iga pilet võidab. Tasub kiirustada, sest pileteid on piiratud koguses.

Jõululaada päeval on nii muuseumipoes kui ka e-poes valitud ERMi trükistel eriti soodsad hinnad. Soetada saab ka äsja ilmunud raamatu “Ekspeditsioonid läänemeresoome muinasmaale. Eesti etnograafide vepsa välitööde päevikud 1962-1969”, mille on koostanud ERMi teadur Indrek Jääts.

Lisainfo ja laada täpne programm on ERMi kodulehel.

Lisainfo: ERMi müügijuht Kaisa Lomp, tel 736 3089, e-kiri kaisa.lomp@erm.ee

Viimati muudetud 09.12.2019