Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

ERMi osalussaali uus näitus on valitud!

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Kaasaja kuningannadelt kiiged ja küünlalühtrid. Foto: Erakogu

7. oktoober 2021 / Suvel toimus Eesti Rahva Muuseumi konkurss "Oma näitus 2021", kuhu ootasime inimeste argielu, igapäevaseid tegemisi ning olulisi teemasid kajastavaid näituseideid. Konkursile laekus kaheksa ideed, mille hulgast selgus võitja avaliku hääletuse tulemusena.

Hääletamisel osales 980 inimest ning konkursi võitjaks osutus näituseidee pealkirjaga "Kaasaja kuningannadelt: kiiged ja küünlalühtrid".

Näituse sisuks on naiste valmistatud puitesemetest, mis saavad olla väga kuninglikud oma teostuse poolest. Traditsiooniliselt naised puutööga ei ole tegelenud, aga tänapäeva naised on hakkajad ja osavad ka selles valdkonnas. Autorid soovivad näidata puidust esemeid, mis on valmistatud puutööd nautivate naiste poolt. Meistritena esinevad disainer, kutseõpetaja, väikeettevõtja, koduperenaine, raamatupidaja, ajakirjanik, muusik, võimlemistreener.

Näituse kuraatorid Epp Klimenko ja Heidi Solo toovad välja, et kõigis potentsiaalsetes osalejates on teema valik tekitanud erinevaid fantaasiapuhanguid ja suurt soovi projektis kaasa lüüa. Näituse tarvis luuakse puidust esemed, mida just igas majapidamises ei leidu ning mis väljanägemiselt on väga eriilmelised, väljendamaks naiste graatsiat, ilumeelt ja iseloomu.

Eesti Rahva Muuseumi näituste juht Kristjan Raba: "Sellel aastal oli esikolmiku vahel eriti tihe rebimine, aga hea meel on kindlasti selle üle, et  kõigi välja pakutud näituse projektide jaoks jagus hääli ja poolehoidjaid. Omamoodi südamlik oli tunda naiste jõudu ja aktiivsust oma kogukondades elevuse tekitamisel ja toetuse leidmisel. Teemavalikuid oli sel aastal nagu ikka  - omaloomingule sekka  ka retrospektiivseid ja nostalgilisi teemasid, sellel aastal lisandus ka globaalsem mõõde."

Konkursi võidunäitus avatakse Eesti Rahva Muuseumi osalussaalis 2022. aasta sügisel.

"Oma näitus" konkursi näol on tegemist näituseideede konkursiga, mis on mõeldud neile eraisikutele, kodanikuühendustele või organisatsioonidele, kes ei tegele igapäevaselt muuseumitöö või näituste kureerimisega. Võitjad saavad oma idee ellu viia.

Lisainfo
Kristjan Raba
ERMi näituste juht
Telefon: 551 0262

Viimati muudetud 07.10.2021