Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Euroopa kultuuripealinna foorum tulusast rahvusvahelisest koostööst toimub täissaalile

SA Tartu 2024 pressiteade

kultuurikompassi ürituselt Foto: Kiur Kaasik

27. veebruar 2020 / Reedel, 28. veebruaril toimub Genialistide klubis Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi kuuluv Kultuurikompassi foorum “Kuidas rahvusvahelise koostöö abil suuremaks kasvada?”.

Tartu ning Lõuna-Eesti kultuuri- ja loovjuhtidega arutlevad teema üle ning jagavad kogemusi Mart Normet, Jorma Sarv, Markus Toompere, Tarmo Noormaa, Priit Raud ja Sirla. Foorumi kohad täitusid eelregistreerimisega kahe nädala eest, kuid huvilised saavad ettekannetest osa ka järelvaatamise kaudu.

Veebruari eelviimasel päeval toimuv Kultuurikompassi foorum on järjekorras viies ning kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 haridus- ja kultuuriprogrammi. Sündmus toimub Tartu linnavalitsuse ja sihtasutus Tartu 2024 eestvedamisel.

SA Tartu 2024 juhatuse liikme ja programmikoordinaatori Erni Kase sõnul seisab Lõuna-Eestil ees hüpe uuele rahvusvahelisele tasandile. “Selleks, et kasutada Euroopa kultuuripealinna loodavaid võimalusi edukalt ära, peavad Tartu ja Lõuna-Eesti kultuurijuhid, -korraldajad ja loojad selgelt mõtlema, kuidas kaasata publikut ja artiste teistest riikidest,” rõhutas Kask.

Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Marleen Viiduli sõnul on foorumil arutlemist leidvad küsimused linna kultuurivaldkonna arengus kesksel kohal ja seotud ka Tartu kultuuristrateegiaga 2030. “Tartu visioon on olla rahvusvaheliselt ligitõmbava ja vaimselt inspireeriv elava loomemajanduse linn. Me muutume rahvusvaheliselt tuntumaks ja tugevamaks siis, kui oskame rahvusvahelisel tasandil tegutseda,” selgitas Viidul.

Tartus, Genialistide klubis toimuval foorumil jagavad oma kogemusi rahvusvahelisest koostööst Mart Normet (Laulukirjutajate laagrid, EXPO 2020 Eesti paviljon, Let's Do It Foundation), Jorma Sarv (Creativity Lab), Markus Toompere (Tartu Kunstnike Liit), Tarmo Noormaa (Viljandi pärimusmuusika festival), Priit Raud (Kanuti Gildi SAAL, Baltoscandal) ja Sirla (Stencibility tänavakunstifestival). Arutelusid modereerib Hedi-Liis Toome (Tartu Ülikool, Draama festival).

Foorumist osavõtmiseks oli avatud eelregistreerimine, mille tulemusel täitusid kohad juba 13. veebruariks. Esinejate ettekandeid ja arutelusid saab aga alates järgmisest nädalast järelvaadata Tartu 2024 YouTube’i kanalist. Sealt leiab ka eelmiste Kultuurikompasside ettekanded. Lõuna-Eesti kultuurikorraldajad ja eestvedajad on vahetanud eelnevalt kogemusi uute ühisrahastusvõimaluste, sotsiaalmeediaturunduse, keskkonnateadliku kultuurikorralduse ning vabatahtlikkuse teemadel.

Viimati muudetud 27.02.2020