Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Foto kodupaigast võib tuua tuhandeeurose autasu

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

ERMi foto

10. detsember / Eesti Rahva Muuseumi konkursile "Minu kihelkond" on oodatud fotod, mis kujutavad kihelkonnaelu nüüdisajal.

Olgu pildil pidu- või argipäev, suvi või talv – peaasi, et foto kajastaks piirkonna eripära. Fotovõistluse peaauhind on 1000 eurot.

Osalema on oodatud kõik, kes kodukihelkonda kalliks peavad ja sealset elu jäädvustada soovivad. “Konkursiga loodame kasvatada kogukonnaidentiteeti ja ka nende inimeste teadlikkust oma päritolust, kes elavad linnas, kuid kelle esivanemad puhkavad kodukihelkonna kalmistul,“ rääkis ERMi peaarhivaar Tiina Tael ja märkis, et konkursile võib esitada digitaalseid fotosid aastatest 2018–2020.

 

Fotosid saab ERMi pildisaatjate veebikeskkonda Pildiait üles laadida 1. märtsini 2020, võitjad kuulutatakse välja sama aasta 14. aprillil. Saabunud töödest saab täiendus ERMi fotokogule, parimatest ülesvõtetest tuleb ka näitus. 

 

Konkursiga "Minu kihelkond" tähistab Eesti Rahva Muuseum kihelkonnapiiride suurprojekti lõppemist; projekti käigus paigaldati teedele 1230 kihelkonnapiiri silti, mis märgivad 107 kihelkonna piire.

 

Võistluse koostööpartnerid on EV100, Laulu- ja Tantsupeo SA ning Maaleht.

 

Täpsemad reeglid ja võimalus esitada pilte: ERMi Pildiait https://pildiait.erm.ee/voistlused/

 

Lisainfo: ERMi peaarhivaar Tiina Tael, tiina.tael@erm.ee, tel 736 3062

 

 

Viimati muudetud 10.12.2019