Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Fotod: Enn Tarto saadeti viimsele teekonnale

Enn Tarto ärasaatmine

23. juuli / Tartu Peetri kirikust saadeti viimsele teekonnale vabadusvõitleja ja poliitik, Kaitseliidu auliige ja Tartu linna aukodanik Enn Tarto. Tarto sängitati mulda Raadi kalmistul.

Enn Tarto (sündinud 25. septembril 1938 Tartus) pühendus juba varasest noorusest, 1950-ndatest aastatest Eesti riikliku iseseisvuse taastamisele. Selle eest saadeti ta kolm korda Nõukogude Liidu vangilaagritesse, kus ta viibis kokku 14 aastat. Viimati vabanes Tarto Nõukogude Liidu vanglast 1988.

Eesti iseseisvuse taastamise aegu ja juba taastatud Eesti Vabariigis tegutses ta visalt mitmel rindel: oli Balti Apelli üks koostajaid, Eesti Kongressi juhtivtegelane, üks Kaitseliidu taastajaid, Riigikogu kolme koosseisu liige, Paneuroopa Eesti ühenduse president, Tartu linnavolikogu nelja koosseisu liige ja represseeritute organisatsiooni „Memento“ üks juhte. Avaliku elu tegelase ja poliitikuna on Enn Tarto arvatud 20. sajandi saja Eesti väljapaistvama isiku nimekirja.

Enn Tartot on tunnustatud mitmete Eesti ja välismaiste teenetemärkidega, nagu Riigivapi II klassi teenetemärk, Kaitseliidu Valgeristi I klassi teenetemärk, Tartu Suurtähe teenetemärk, Ungari Vabariigi Teenistusordeni Ohvitseririst, Leedu Vytise Risti Ordeni Ohvitseririst ja Poola Vabariigi Teenete Ordeni komandöririst. Enn Tarto oli ka esimene Kaitseliidu auliige. 

Enn Tarto oli ka Kaitseliidu vanematekogu esimees aastatel 1993-2003.

Fotod: Mari-Liis Päären/Kaitseliit

Viimati muudetud 23.07.2021