Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Fotod: Tartus kuulutati välja jõulurahu

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Tartus kuulutati välja jõulurahu Foto: Eva Maria Tartu

25. detsember 2021 / Tartu linnapea Urmas Klaas ja EELK Lõuna piirkonna piiskop Joel Luhamets kuulutasid 24. detsembril Raekoja platsi valguskülas välja jõulurahu.

NATO liitlaste lahingugrupi 33. soomuspioneeride kompanii ohvitseridest vabatahtlikud pakkusid linlastele jõulusuppi. Lisaks liikusid Raekoja platsil ringi jõuluvana Jolle ja jõulumoor Asti ning süüdati lõkkepajad.

Jõulurahu kuulutamine on üks ilusamaid ja vanemaid Skandinaavia jõulutraditsioone. Tegemist on kombega, mis ulatub 17. sajandisse Rootsi kuninganna Kristiina aega, mil ka kõige kurjemate ja kurvemate olukordade keskel aeg-ajalt erirahu välja kuulutati. Jõulurahu väljakuulutajaks oli tavapäraselt linnapea või raesekretär ning selle väljakuulutamise ajaks jõululaupäeva keskpäeva eelsed ja järgsed minutid. Eestis taaselustati tava iseseisvuse taastamise järel.

Jõululinn Tartu valgusküla on avatud 9. jaanuarini. Uisuväljak, kohvik ja uisulaenutuse paviljon töötavad veebruari lõpuni. Valguskülas ja uisuväljakul toimuvate üritustega saab tutvuda lehel Jõululinn Tartu kodulehel: www.joululinntartu.ee/programm/

Viimati muudetud 25.12.2021