Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Fotokonkurss kutsub märkama linnaloodust läbi kaamerasilma

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi pressiteade

lauk Foto: Evald Veldemann

8. aprill 2019 / Loodusfestival kutsub üles märkama loodust linnakeskkonnas ja esitama fotosid mai lõpuni konkursile “Metsik linn”.

Loodusfestival 2019 raames toimuva fotokonkursi eesmärgiks on innustada inimesi linnaloodusele rohkem tähelepanu pöörama. “Tänavuse Loodusfestivali fookus on varasemast rohkem looduse vaatlemisel ja üks väga hea viis, kuidas seda teha, on läbi fotokaamera,” sõnas Loodusfestivali projektijuht Andro Truuverk.

Tänavuse fotokonkursi tunnuslinnuks on lauk. Eelmise aasta fotokonkursile esitatud töö Evald Veldemannilt on tehtud Tähtvere konnatiigi kaldalt ning näitab ilmekalt, kuidas ka varakevadises linnas on võimalik huvitavate liikidega tutvust teha.

Fotokonkurss “Metsik linn” on ainus omasugune fotokonkurss Eestis, mis keskendub just linnalooduse ja linnakeskkonna omavahelistele suhetele. “Julgustame inimesi märkama nii kauneid ja huvitavaid looduse teosed linnas kui ka panema rohkem tähele olukordi, kus inimeste ja looduse koostöö võiks olla üksteist rohkem toetav,” lisas Truuverk.

Tööde esitamine on avatud kuni 31. maini. Fotosid hinnatakse kahes vanuserühmas: lapsed ja noored (kuni 15-aastased, k.a) ning üldarvestus, kus osavõtjate vanus ei ole piiratud. Fotokonkurss "Metsik linn" on osa Loodusfestival 2019 programmist. Loodusfestival toimub 14.–15. juuni 2019.

Lisainfo:
Kert Kask
Loodusfestivali kommunikatsioonispetsialist
kert.kask@ut.ee
+372 5664 4382

Viimati muudetud 08.04.2019