Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-2°
-2°

Galerii: Autovabaduse puiestee lõpetas sündmusi täis nädal

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Autovabaduse puiestee lõpetas sündmusi täis nädal Foto: Evelin Lumi

19. august 2021 / 8. augustil tõmbas Miljardite kontsert Tartus joone alla kuu aega väldanud Autovabaduse puiesteele, mis meelitas südalinna aega veetma igas vanuses tartlasi ja linna külalisi.

Tänu Autovabaduse puiesteele on roheline mõtlemine jõudnud argipäeva, sõnas Tartu linnavalitsuse ruumiloome osakonna juhataja ja linnaarhitekt Tõnis Arjus, kelle arvates on praeguste kliimahoiatuste taustal üha olulisem mõelda aktiivselt meie elukeskkonnale ja astuda konkreetseid samme selle parandamiseks. "Ka puiestee projekt osutab meie ühise avaliku ruumi muutmisele keskkonnasõbralikumaks," lisas ta.

Sestap korraldati sel suvel Autovabaduse puiesteed roheüritusena, et vähendada sündmuse keskkonnamõjusid ja näidata, et keskkonnaeesmärkide saavutamisel on oluline igaühe panus. "Nelja nädala jooksul kogusime Autovabaduse puiesteel 14 959 pandinõud. See tähendab, et kasutamata jäi ligi 15 000 ühekordset topsi, taldrikut ja kaussi. Oleme tänulikud ettevõtjatele, koostööpartneritele ja osalejatele, kes kõik andsid oma panuse, et Tartu oleks rohelisem linn," ütles Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Marleen Viidul.

Lisaks rohkele kultuuri- ja haridusprogrammile ning meeleolukatele kontsertidele täitsid Autovabaduse puiesteel kõhu rahvusvahelised maitsed, kohapeal sai mõnuleda võrkkiiges, lustida basseinivees, uudistada suvenoortekas, pidada koosolekuid ja pikniku, vaadata filme ning lihvida tantsusamme tantsutundides või öö hakul DJ-de parimate rütmide järgi.

Autovabaduse puiestee ühes programmiga aitasid linnal kokku panna ligi 70 partnerit. Ala eesmärk oli ühendada vanalinn ja jõeäärne ala üheks terviklikuks linnaruumiks ning pakkuda võimalust turvaliselt vaba aega veeta. Autovabaduse puiesteel oli tegevus ja toitlustus korraldatud nii, et külastajad said viibida hajutatult, alal oli tagatud nii kätepesu kui desinfitseerimise võimalus ning suuri kogunemisi aitasid alal vältida turvatöötajad.

Mari-Liis Koemets

avalike suhete osakond
turundus- ja kommunikatsioonispetsialist

Tel: 7361 182
Mob: 5345 8898

Viimati muudetud 19.08.2021