Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Heategevuslik jooks abistab liikumispuudega väikest Carmen Sofiat

Tarbatu Tervisepark OÜ

15. august 2019 / Septembri alguses oodatakse kõiki osalema Tartus Küüni tänaval toimuval heategevuslikul „Esimese koolikella jooksul“, et ühiselt toetada 12-aastase liikumispuudega Carmen Sofia ratsutamistrenne.

Muuhulgas võetakse 8. septembri kogupereüritusel Carmeni toetuseks  lisaks jooksmisele mõõtu ka ratastoolijalgpallis.
Jooksu korraldava Tarbatu Tervisepargi tegevjuhi Kadri Pilli sõnul on heategevusjooksu juhtmõtteks „Aitame liikumispuudega lapsed KA sportima!“. „Lisaks sellele, et saame aidata üht toredat noort tüdrukut on heategevusliku kogupereürituse suuremaks eesmärgiks teadvustamine, et sellised spordialad nagu ratsutamine on ka olulise rehabiliteeriva efektiga ning neid peaks kättesaadavamaks muutma. Rehabilitatsioon ei ole sama mis sportimine,“ selgitas Pill.

„Ka liikumispuudega lapsed ja noored tahavad proovida erinevaid spordialasid ja valida endale meelepäraseid harrastusi, mis arendaks neid nii füüsiliselt kui ka vaimselt,“ märkis Pill ja lisas, et 12-aastane Carmen Sofia ihkab samuti alustada sügisest ratsutamistreener Eda Vallimäe juures ratsutamistreeningutega ning kuna tüdrukul on tavapärased igapäevategevused raskendatud, siis sooviks ta läbi ratsutamise end vabana tunda.
Kolmandat aastat korraldatavale „Esimese koolikella jooksule“ on pühapäeval, 8. septembril oodatud jooksjaid igas vanuses üksikuna või gruppidena ning osavõtumaksuks on vähemalt üks euro, mis läheb otse Carmen Sofia unistuse toetamiseks.  Eelmisel aastal toetati 10-aastase lihashaige poisi Maru ujumistreeningutel käimise soovi ning uue kergema ratastooli soetamist.

Lisaks jooksmisele saab kogupereüritusel osaleda ka mitmetes teistes tegevustes: Motohunt Autokool korraldab vigursõidu tsiklitel, Õnneleid Liikluskooli abiga saavad lapsed proovida ise jalgrattaga vigursõitu teha, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli telgis mõõdetakse tervisenäitajaid, ITAK OÜ telgis saab katsetada ratastooliga liikumist, Tarbatu Tervisepargi eestvedamisel toimuvad ühisvõimlemised enne igat jooksustarti, JJ-Street Tantsukool ja Tarbatu rahvatantsuansambel esinevad tantsulise etteastetega ning Külliki Lauluaed rõõmustab muusikaga.

Ettevõtted ja grupid saavad osaleda ratastoolirallil ning kui eelmisel aastal tutvustati spordialana ratastoolikorvpalli, siis sellel aastal peavad maha tulise ratastooli-jalgpallimatši Tartu Kalev jalgpalliakadeemia. 

Heategevuslikul jooksul on täiskasvanutele ja gümnasistidele kavas ca 4 km distants Toomemäel ja Kassitoome orus ja 5.-9. klassi  lastele ca 3 km jooks Toomemäel, samuti on  eraldi lühemad distantsid 3- kuni 6-aastastele, 1.-4. klassi lastele.
Ajakava ja registreerimine: www.tervisepark.ee/uudised, ürituse Facebooki lehel või võistluspäeval kohapeal.
Ettevõtteid ja organisatsioone oodatakse osa võtma 3-liikmeliste võistkondadena ratastoolirallist, millele saab eelregistreeruda telefonil 5342 0760 või info@tervisepark.ee.

Heategevusjooksu peakorraldaja on Tarbatu Tervisepark OÜ ning selle läbiviimisele aitavad kaasa ca 50 vabatahtlikku. Loositavad auhinnad paneb välja YesSport, Tarbatu Tervisepark, Vudila. Kõikide jooksust osavõtjate vahel loositakse välja CityMotorsi poolt auto kasutus nädalavahetuseks.

Lisainfo: Kadri Pill, Tarbatu Tervisepark OÜ tegevjuht, 53 420 760; info@tervisepark.ee või FBs – Esimese Koolikella Jooks

Viimati muudetud 15.08.2019