Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Heli- ja videvikufestival „ERMi ÖÖ“ avalikustas tänavused esinejad

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

ERMi ÖÖ publik 2018. aastal Foto: Arp Karm (ERM)

21. jaanuar / Eesti Rahva Muuseumis teist aastat toimuv heli- ja videvikufestival „ERMi ÖÖ“ avalikustas muuseumi kodulehel festivalil üles astuvad artistid.

Mitmete tuntud Eesti muusikute kõrval astuvad üles välisesinejad Soomest, Islandilt ja Ühendkuningriigist.

„ERMi ÖÖ“ avab uksed laupäeval, 16. märtsil kl 17 ning pakub muuseumi eri saalides kuulajatele nii maitsekat poppi kui ka eksperimentaalset elektroonikat hiliste õhtutundideni.

Tänavuse festivali üheks olulisemaks esinejaks on positiivses mõttes veidrat ning omapärast popmuusikat viljelev ROZI PLAIN (Ühendkuningriik). Rozi on oma karjääri jooksul üllitanud neli albumit ja tänavu aprillis ilmub tema viies heliplaat „What a Boost“, mida mainekad väljaanded on juba iseloomustanud kui „võrgutavalt tasakaalust väljas head kraami“ (Uncut) ja „viimistletult joovastavat“ (MOJO).

Lisaks astub üles Soome laulja Lau Nau (Laura Naukkarinen), kelle 2005. aastal ilmunud albumi „Kuuatarha“ reastas Briti ajakiri The Wire TOP 50 parima heliplaadi hulka maailmas. Samuti on tema Philadelphia kontsert meedias ära mainitud „60 kontserdi hulgas, mis raputasid maailma“.

Publiku kõrva rõõmustavad ka kohaliku helimaailma silmapaistvad esindajad, kes teadlikele muusikasõpradele pikemat tutvustamist ei vaja. Karge ja põhjamaise puudutusega Erki Pärnoja : Efterglow, alati muhe Orelipoiss, transiliku tantsulise astumisega meisterjaan, unelev Mick Pedaja, helilistes nüanssides perfektsionistlik ja eksperimenteeriv Weekend Guitar Trio.

Keha ja meelt saab puhata ERMi ÖÖ Ambient ruumis, kus voogavate helide eest hoolitsevad trio Stereo Hypnosis Reykjavikist ning kohaliku sügavama suuna elektroonilise muusika eestseisja Kaido Kirikmäe.


Esinejad:

ROZI PLAIN (Ühendkuningriik)
Lau Nau (Soome)
Erki Pärnoja : Efterglow

Orelipoiss
meisterjaan
Mick Pedaja
Weekend Guitar Trio
Stereo Hypnosis (Island)
Kirikmäe

 

Festivalipiletid on müügil Piletilevis (www.piletilevi.ee/est/piletid/ermi-oo-2019-275921/) ning jaanuaris kehtib piletitele eelmüügihind.

Lisainfo ERMi kodulehel: www.erm.ee/ERMi-OO-19

Üritus Facebookis: www.facebook.com/events/2911841555708536

Viimati muudetud 21.01.2019