Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
19°

III advendinädalavahetuse Tartus juhatab sisse laupäeval toimuv Tartu talvine tantsupäev

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

tantsupäev Foto: Gabriela Liivamägi

14. detsember / Laupäeval kell 13 Tartu raekoja platsil algavale tantsupäevale on oodata ligi 500 rahvatantsijat nii Tartust kui ka kaugemalt.

Tantsupäeva kunstiline juht on Karel Vähi ning tantsu lüüakse Matis Leima (karmoška, viiul) ja Laurits Leima (kitarr) pilli järgi. Peole Tartu raekoja platsil järgneb kell 14 simman Püssirohukeldris, kus tantsupäevaliste tantsitamise võtavad üle Toomas Oks ja Karl Kobin.

Pühapäeval, 16. detsembril kell 17 algab raekoja platsil kolmanda advendiküünla süütamise tseremoonia ehk sinine laulupidu. Järgmisel aastal tähistatakse just Tartus laulupeo 150. sünnipäeva! Jõulurõõmu loob ja jõululaule kaasa laulma kutsub Miina Härma Gümnaasiumi poistekoor koos dirigent Kadri Leppojaga. Linlasi tervitavad abilinnapea Madis Lepajõe ja Tartu Pauluse koguduse abiõpetaja  Marek Roots.

Kell 17 algab Pauluse kirikus Eesti Naislaulu Seltsi advendikontsert „Jõuluvalgus koidab“, kus ettekandele tuleb eesti heliloojate koorilooming läbi aegade.

Kell 17.30 saab Valguskülas toimuvas Eesti põllumajandusmuuseumi töötoas õppida kõige armsamate jõulukaunistuste tegemist.

Jõululinn Tartu 2018 suurtoetajad on Glassolutions Baltiklaas ja Palmako AS, kaasamõtlejad ja -aitajad Kõrgemast Kunstikoolist Pallas ning Gardesti kodu- ja aianduskeskusest.

Rohkem infot jõuluaja sündmuste kohta Tartus: www.joululinntartu.ee

Lisateave:
Maris Peebo
Tiigi seltsimaja
Maris.Peebo@raad.tartu.ee
506 8770

Viimati muudetud 17.12.2018