Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

IX A-festival toob Tartusse Eesti dramaturgiat ja animatsiooni

Tartu Üliõpilasteatri pressiteade

GaRmYdEr "Kostrubismid. Kumanovski" Foto: Tartu Üliõpilasteater

4. oktoober 2021 / Järgmisel nädalal, 14.–17. oktoobril, toimub Tartus, Genialistide Klubis ja Tartu Üliõpilasmajas IX A-festival. Pärast aastast pausi on festival uue hooga tagasi ning pakub publikule eriilmelist teatrit, kus esitatakse väljakutseid nii vormile kui ka sisule.

Läbi kolme etendustepäeva on võimalik näha seitset lavastust Eestist, Ukrainast, Valgevenest, Poolast, Itaaliast, Hispaaniast ja Austriast. Kui Eestit esindab Tartu Üliõpilasteater lavastusega "Libamina ilmarannal", mis on kui hommage Ilmar Laabanile tema 100. sünniaastapäeva puhul, siis Eesti autori tekstil põhineva lavastusega väisavad festivali ka külalised Valgevenest. Teater HomoCosmos kostitab publikut lavastusega "Näha roosat elevanti", mille teksti autor on Piret Jaaks ning lavastaja on Tartu Üliõpilasteatri kunstiline juht Kalev Kudu.

Omapärast vormimängu pakuvad külalised Ukrainast. Teater GaRmYdEr pakub lavastusega "Kostrubismid. Kumanovski" multimeedia vaatemängu. Nikolai Kumanovski, 40aastase staažiga Ukraina kunstniku tööde põhjal on loodud lava taustale animatsioon, millega näitleja dialoogi astub. Nii lisab eksperimentaalne vorm uue mõõtme ka lavastuse sisule.

A-festival on läbi aastate võtnud eesmärgi pakkuda elamusi absurdi- ja eksistentsialismisoonega vaatajatele. Nõnda ka tänavu. Nii võibki igalt etenduselt oodata raputusi või võõristust, ootamatusi või äratundmist. Ehk ka kübeke ennast ja meid ümbritsevat.

Lisainfo Facebookist ja Fientast.

Kontakt: A-festivali peakorraldaja Kelly Kittus, +372 5303 8295, kelly@yliopilasteater.ee

Viimati muudetud 04.10.2021