Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Jaanus Eensalu näitus Tartu Jakobi galeriis

Jakobi galerii pressiteade

Jaanus Eensalu näitus Tartu Jakobi galeriis.

17. august 2021 / Teisipäeval, 17. augustil kell 18.00 toimub Jakobi galeriis (Jakobi 52, Tartu) Jaanus Eensalu näituse  ”Nurga taga ja hoovi peal" avamine – oled oodatud! Galerii on avatud T–R 13–18 ning näitus jääb avatuks 17. septembrini.

Jaanus on ise oma näituse ning tööde kohta öelnud järgmist: Teosed on sündinud Tartus minu ateljees, mis asub aadressil Jakobi 19 ja on endine Lastekunstikooli õppehoone. Alati kui küsitakse, kus asub minu ateljee, vastan: Jakobis, "Krooksu" vastas, nurga taga hoovi peal. (...) Antud näitus ei ole täna pelgalt malbe harmooniline värvide koloriit ning mitte ainult sürreaalsete vormide käsitlus, vaid see väljendab end kaasaegselt ja erinevalt. Valitud tööd näitusele "Nurga taga ja hoovi peal" on  "Neo Fauvism“"– kirglik ja väljendusrikas, suure sisemise ekspressiivsusega maalimine ja kompositsioon ehk rõhutatud eneseväljendus.

Jaanus Eensalu (s. 1964) on graafiline disainer ja õppejõud. Oma loomingulise haridusteekonna on ta läbinud Tartu Ülikoolis ja Kõrgemas Kunstikoolis Pallas, kus toimetab nii õppejõuna kui kaasprofessorina. Juba aastaid arendab ja juhib ta Pallases meediadisaini osakonda ning tegeleb meedia- ja reklaamidisaini küsimustega. Kunsti- ja disainiharidus on täna eriti oluline ja tähtis, sest meie maailm muutub iga hetk ja väga kiiresti.

Lisainfo:
Jaanus Eensalu
Kaasprofessor, osakonnajuhataja
Meediadisaini osakond
Kõrgem Kunstikool Pallas
jaanus.eensalu@pallasart.ee
+372 733 8992

Lase kunstil elada!

Viimati muudetud 17.08.2021