Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Jõuluaeg Tartus algab esimese advendipühapäevaga

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Jõululinn Tartu Foto: Ruudu Rahumaru

25. november 2021 / Esimesel advendipühapäeval, 28. novembril avaneb Jõululinn Tartu. Külastajaid oodatakse alates kella 10-st Raekoja platsile kerkinud Valguskülla ning “Suudlevate tudengite” purskkaevu ümber asuvale uisuväljakule.

Valguskülasse naasevad kohvi- ja piparkoogimüüjad, lõkkepajad, karussellid, saanisõidud ja ponid, meisterdamis- ja multifilmipaviljon ning põhumaja. Kokku on Raekoja platsil 18 klaaspaviljoni, mida on sisutanud Tartu 2024 ja Full of Junk Design`i meeskonnad, TÜ Tartu observatoorium, Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi limnoloogiakeskus ja Järvemuuseum Akva:rium, Tartu Tervishoiu Kõrgkool, teatrikunstnik Laura Pählapuu, arhitektuurikooli Tartu haru lapsed ja juhendajad, teadusteater Kvark, disainer ja kunstnik Martin Rästa, MTÜ Kirbutsirkus ning Gardesti kodu- ja aianduskeskus.

Liuväljakul toimuvad pooleteise kuu jooksul uisudiskod ja muinasjutuline uisuball lastele, lisaks saab 12 korral osaleda uisutundides.

Viiruse leviku tõttu jääb tänavu ära esimese advendiküünla süütamise tseremoonia, mis on varem toonud Raekoja platsile kokku tuhandeid uudistajaid. Iga soovija saab linna jõulukuuselt advenditule siiski koju kaasa viia.

Valgusküla ja uisuväljaku lahtiolekuaegade, toimuvate ürituste, väljaku hoolduse ja jääoludega saab tutvuda lehel www.joululinntartu.ee ning uisuväljaku Facebooki kontol.

Valgusküla on avatud 9. jaanuarini. Uisuväljak, kohvik ja uisulaenutuse paviljon töötavad veebruari lõpuni.

Viimati muudetud 25.11.2021