Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
16°

Karlova-Ropka harukogus alustab tegevust käsitööklubi

Tartu Oskar Lutsu nim Linnaraamatukogu pressiteade

30. jaanuar / 4. veebruaril toimub Karlova-Ropka harukogus (Tehase 16) käsitööklubi esimene kohtumine. Näputööd asub juhendama Virve Valtmann- Valdson.

Käsitööring hakkab koos käima igal teisipäeval kell 14.00.

Käsitööring on huvilisele tasuta. Ainult näputöö vahendid (lõngad, vardad, heegelnõel, tikkimistarvikud) tuleb igaühel kaasa võtta. Esimest korda raamatukogu käsitööklubisse tulles võiks kaasa võtta mõne oma poolelioleva näputöö. Nii näeb juhendaja, mida huvilised teha armastavad ja neil on omakorda võimalik  häid nõuandeid saada, kuidas keerulise koha pealt edasi minna. Kui käsitöökorvis on näiteks poolik müts, mida pole osanud kokku võtta, võiks selle kaasa võtta ja nõu küsida.

Käsitööringi võib ka niisama tulla, nautida näputöö kõrvale mõnusat seltskonda, ajada uue või vana sõbraga veidi juttu, piiluda seda, mida teised teevad ning sel kombel ideid koguda. Igal nädalal kohal käimine ei ole kindlasti kohustuslik, kuid kui on  meelepärane oma kätega näputööd teha, siis võiks sellest saada üks tore viis teisipäeva pärastlõuna veetmiseks.

Juhendaja Virve Valtmann-Valdson on teinud käsitööd lapsepõlvest peale. Tartu kunstikoolis omandas ta joonistus- ja joonestusõpetaja kutse. Lisaks võttis ta käsitöötunde, sealt on pärit ka tema tikkimisoskus. Õpetajaameti kõrvalt töötas Valtmann-Valdson aastakümneid kudujana, hiljem tikkijana, palju aastaid oli ta Tartu Rahvarõivakooli tikkimisõpetaja. Lisaks rahvariiete tikkimisele on ta ka moekunstnik Aldo Järvsoo paljude kleitide tikandite autor. Ta on valmistanud mitmeid rahvarõivaste koopiaid Eesti Rahva Muuseumile, s.h ka siidi- ja kardtikandiga rahvarõivaid.

Täiendav info: harukogu juhataja Laili Jõgiaas tel 736 1662

Viimati muudetud 30.01.2020