Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
21°

Kas tiigril on vöödid või triibud? Jääaja Keskuse heategevuslikult Tiigripäevalt saab vastuse

Jääaja Keskuse pressiteade

22. oktoober / Sügisvaheaja laupäeval, 27. oktoobril, toimub Jääaja Keskuses koostöös Tallinna Loomaia Sõprade Seltsiga põnev Tiigripäev.

Tiigripäeval saab alates keskpäevast lustida ja tiigriteadmisi koguda kogu perega. Tiigrist tulevad rääkima Mati Kaal ja Aleksei Turovski, loomaaed näitab kaslaste filmi ning korraldab päevakohase mängu. Päeval saab voolida tiigreid, meisterdada ja mängida. Tiigripäeva lõpetab Alen Veziko mõnus kontsert kell 17.00.

Lisaks vahvale perepäevale on Tiigripäeva suurem eesmärk tõsta inimeste teadlikkust tiigritest, nende elust ning Tiigrioru ehituse projektist. Jääaja Keskuses toimuv Tiigripäev on üks osa Tallinna Loomaaeda plaanitava Tiigrioru ehituse kampaaniast. “Võimas loom tiiger väärib suursugust kodu. Tallinna loomaaed oma 89 hektariga on Euroopa suurima territooriumiga loomaaed, siin on võimalus ehitada tiigritele kaasaegne ala,” ütles loomaaia kauaaegne töötaja, zooloog Aleksei Turovski.

 

“Esmapilgul tundub, et tiigrid ja Jääaja Keskus justkui ei käi kokku ju? Meie keskuses tõepoolest tiigrit ei kohta, küll aga leiab meilt tiigri kauge sugulase - koopalõvi, kes on tänaseks kahjuks välja surnud. Tiigripäev on küll pühendatud tiigritele, kuid annab meile samas ka võimaluse pöörata rohkem tähelepanu hävimisohus olevatele liikidele. Seetõttu viivadki meie giidid sel päeval läbi kiskjalistele pühendatud giidituurid, kus külastajad saavad rohkem teada ka väljasurnud kiskjate elus ja olust ürgajal ning ohus olevatest liikidest tänapäeval,” rääkis Sigrid Sepp, kes on Jääaja Keskuses toimuva Tiigripäeva üks korraldajadest.

 

Tiigripäev avatakse ametlikult kell 12, millele järgnevad Mati Kaalu ja Aleksei Turovski põnevad lood. Kell 16 viivad Jääaja Keskuse giidid läbi temaatilise kiskjaliste tuuri keskuses olevate loomade põhjal. Kell 17 lõpetab Tiigripäeva Alen Veziko oma mõnusa akustilise kontserdiga. Terve päeva saavad nii suured kui väikesed külastajad voolida Vunder-Skizze Stuudio kunstniku abiga tiigreid,  joonistada, meisterdada ning lasta teha endale näomaalinguid. Iga Tiigripäeval osaleja aitab otseselt kaasa tiigrite elukvaliteedi parandamisele - pool selle päeva piletitulust annetab Jääaja Keskuse Tiigrioru ehituseks.

Rohkem infot: www.jaaaeg.ee

Viimati muudetud 22.10.2018