Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
25°

Kerly Ilves. Ruumimälu

plakat

17. detsember / Teisipäevast, 18. detsembrist on Tartu Linnaraamatukogu II ja III korrusel vaatajatele avatud Kerly Ilvese isikunäitus „Ruumimälu”.

Autor eksponeerib väikeseid polaroidfotosid, mis võimaldab külastajal vaadelda erilist fototehnikat ning külastada 10-aasta taguseid autori ruumimälu paiku.

Mõned paigad on alati olulisemad kui teised. Mõned kohad meenuvad aga pigem inimeste kaudu, kes ühes või teises kohas elavad, maja on lihtsalt vorm nende ümber. Nii toad, hooned kui ka inimesed muutuvad ning mina koos nendega.

"Ruumimälu" rändab üle kümne aasta kestnud projekti raames isiklikut oluliste ruumide, hoonete ja vaadete kaudu polaroidfotodel. Kohad fotodel on olemas ka tänasel päeval, aga nende väljanägemine on muutunud ja sellisena nagu polaroididel näha on, ei ole neid võimalik enam vaadelda. Näituse peamine rõhk ei ole autori isiklik kogemus nende kohtadega, vaid pigem nendele paikadele erilisuse andmine jäädvustades need polaroididele, mis annab neile harukordse väärtuse ning ainulaadsuse. Hooned, toad ja kohad on head faktorid näitamaks aja ja ruumi tähtsust, mis on olemasolu peamised vormid. Aeg ja ruum on mõlemad lahutamatus seoses aine liikumisega, nad on universaalsed ja ei ole midagi, mis võib eksisteerida väljaspool aega ja ruumi. Polaroididele on jäädvustatud ruum ja aeg ning ajas toimunud muudatusi saame ainult ette kujutada.

Antud näitus püüab õhutada vaataja mõtteid aja tunnetuse kohta. Omaseks saanud kohad ei pruugi silmale nähtavalt muutuda, aga aja jooksul tekivad tahes tahtmata muudatused, mida mingi hetk siiski märkame. Võõra inimese fotosid vaadates me mingeid muudatusi ei taju, aga siiski lubavad fotodele jäädvustatud hetked asjadel ja inimestel sellisena välja näha, nagu trükki käes hoides näeme. Pakun vaatamiseks väikest väljalõiget  suurest maailmast, ainulaadse fototehnika teel, kaunilt esitatud polaroididel.

Kerly Ilves on Tartus tegutsev vabakutseline fotograaf ja fotograafia-alaste kursuste korraldaja, kelle loomingulised teemad seonduvad kaduva jäädvustamisega, pikemaajaliste protsesside kaudu tekkinud muudatuste ülesvõtmisega ja fotokatsetusega erinevate kaamerate abil.

Näitus jääb avatuks Tartu Linnaraamatukogu II ja III korrusel kuni 19. jaanuairni, E-R 9-20 ja L 10-16

Kerly Ilves
kerlyilves@yahoo.com
5347 9829
www.kerlyilves.com

Viimati muudetud 17.12.2018