Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kevadmalev pakkus noortele teadmisi maleva olemusest

Tartu Noorsootöö Keskuse pressiteade

malevlased Foto: Tartu Noorsootöö Keskus

3. mai 2022 / 29. aprillil toimus Tartu noorte töömaleva aktiivi korraldatud ühepäevane kevadmalev, mille vältel said noored kogemuse ja teadmise maleva olemusest ning Tartu aerutamise ja sõudmise klubi ilusa ja korrastatud maa-ala.

Nimelt oli sel aastal maleva koostööpartneriks Tartu Sport, kelle hallataval alal said noored teha heakorratöid.

Kevadmaleva korraldamisel osalenud rühmajuhtide Arlette ja Ronja sõnul on kevadmaleva peamine eesmärk tutvustada uutele noortele maleva tööd ja seda, kuidas üks päev malevas välja näeb. Töömaleva aktiivi noored Marten (19, seotud malevaga 5 aastat) ja Laura (17, seotud malevaga 2 aastat) jagasid maleva toimumise ajal, kuidas kevadmaleva-eelsed korraldustööd läksid, mis on tulevased plaanid, mis üldse on Tartu noorte töömaleva aktiiv ja miks neile seal olla meeldib. Aktiivikate jutu järgi sujus kevadmaleva korralduses kõik üldjoontes hästi, inimestel oli hea tuju ja tööd tehti tublisti. Noorte arvates oli esmakordselt toimuv kevadmalev väga edukas, lisaks aktiivi liikmetele oli kohale tulnud palju noori malevahuvilisi. Pärast töötamist liiguti ühiselt Anne Noortekeskusesse, kus tutvustati lähemalt maleva olemust, saadi rohkem tuttavaks, mängiti mänge.

Kevadmalevast võtsid osa ka uued noored, nende seas Kardo (13) ja Kätriin (13). “Teame, et malevas saab teenida raha ja saada töökogemust. Saab uusi asju proovida ja katsetada ning oluline on ka uute sõprade leidmine. Senine kogemus on väga tore olnud,” ütlesid noored.

Registreerumine suvistesse rühmadesse toimub 16. maist 22. maini.

Agnes Anijalg

Viimati muudetud 03.05.2022