Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kirjanduslinn Tartu toob kolmapäevasel ettelugemise päeval argitoimetuste vahele kirjandust

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Juhan Voolaid Foto: Tiina Pitk

19. oktoober 2021 / 20. oktoobril ehk rahvusvahelisel ettelugemise päeval pakub Kirjanduslinn Tartu argitoimetuste vahele kohtumist kirjandusega. Nii kõlab Tartu bussijaamas, Tartu kaubamajas ning Kvartali ja Eedeni kaubanduskeskustes avamisest kuni sulgemiseni igal täistunnil katkend linnakirjaniku Juhan Voolaidi teosest “Ideaalne taies”.

Tartu linnakirjaniku Juhan Voolaidi sõnul võib ettelugemine olla nii vajalik kui ka lihtsalt huvitav. “Ettelugemine on vajalik neile, kes ise lugeda ei oska või ei saa. Jutte armastavad ju kõik. Lastele ettelugemine rahustab last, laps omandab teadmisi, see tõstab ta tähelepanu ja arendab kujutlusvõimet. Huvitav on aga ettelugemine selles mõttes, et selle käigus lisandub vastuvõtja ja jutu vahele tõlgendaja, kes muudab rõhuasetusi ja värve lähtuvalt enda nägemusest. Lugeda raamatut ise või kuulda seda etteloetavana on erinevad asjad," selgitas Voolaid.

Ettelugemise päeva tähistatakse Eestis alates 1994. aastast Eesti Lastekirjanduse Keskuse eestvedamisel ning selle eesmärk on juhtida tähelepanu ettelugemise olulisusele lapse arengus. Igal aastal valitakse päevale kindel teema ning tänavu on selleks “Ega mets tühi ole.” Nii kohtuvad 20. oktoobril tartlased ja Tartu külalised kaubanduskeskustes ja bussijaamas helisalvestuse vahendusel üksildasel soosaarel sirgunud Õunoga, kelle pilgu läbi näeme meie jaoks igapäevaseid objekte hoopis teisiti. Teksti on sisse lugenud linnakirjanik ise.

Lisainfo: Liis Kägu, kultuuriteenistuse peaspetsialist, [email protected], 5884 6288

Viimati muudetud 19.10.2021