Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°

Kirjandusretkel meenutatakse unustatud ühikaid

Tartu Oskar Lutsu nim Linnaraamatukogu pressiteade

12. september / Tartu linnaraamatukogu ja linnamuuseum kutsuvad tudengipäevade raames 16. septembril kell 16 ajalooliste ühikate kirjandusretkele vol 2.

Retk algab Oscar Wilde'i ja Eduard Vilde skulptuuri juurest (Vallikraavi 4).

Ühiselamute ajaloost ja tudengielust räägib teekonnal Ants Siim linnamuuseumist, kirjanike tekste ja mälestusi loeb Ülo Treikelder linnaraamatukogust.

Kirjandusliku ajalooretke käigus saavad osalejad külastada paiku, kus viimase paari sajandi jooksul on asunud ühiselamud või nende eelkäijad. Kuulda saab lõbusaid seikasid mineviku tudengielust ning ootamatuid vähetuntud fakte Tartus asuvate hoonete ja paikade kohta. Tudengi- ja sh ka ühikaelust on paljude teiste seas haaravalt kirjutanud näiteks kirjanikud Maimu Berg, Mihkel Mutt, Tiit Aleksejev.

Kevadiste tudengipäevade ajal toimunud jalutuskäik ( vol 1) viis hoonete juurde, mida  tartlased ja ülikooli vilistlased veel ühiselamutena mäletavad. Seekordne retk viib kõigepealt  majade juurde,  mille toimimist ühiselamuna enam ei mäletata: Vallikraavi tänavalt liigutakse Veski ja Näituse tänavale, sealt edasi Maimi maja juurde Vabriku tänaval. Jalutuskäik lõpeb uuemate ühikate juures Tiigi ja Pepleri tänaval.

Jalutuskäigu ettevalmistamisel on kasutatud Tartu Linnaraamatukogu andmebaasi Tartu ilukirjanduses https://teele.luts.ee ja linnamuuseumi töötajate teadmisi linna ajaloost. Raamatukogus valminud mobiiliäpp TartuFic pakub huvilistele ühikate retke Tiigi tänavalt Kvissentalini.
Üritus kuulub Tartu Tudengipäevad: Sügis 2019 kavva.

Kontakt: linnamuuseumis Ants Siim tel 746 1906; linnaraamatukogus Halliki Jürma tel 736 1383

Viimati muudetud 12.09.2019