Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Koguperelavastus „Sandi õnnistus” vestab eesti muinasjutte sõnadeta kujul

Tartu Üliõpilasteatri pressiteade

hetk etendusest Foto: Hege-Lee Paiste

7. märts / Tartu Üliõpilasteater (TÜT) toob nii väikeste kui ka suurte vaatajateni lavateose, mis sukeldub meie rahva muinasjuttudesse.

Algselt lastele jõuluetendusena mängitud, ent nüüdseks kohandatud ja “Sandi õnnistuseks” ristitud lavatükk järgib TÜT-i varasema lavastuse “Põhjanaela paine” esteetilist ja mängulist keelt. Näitlejate kõne on viidud miinimumini ja loo sisu antakse edasi pillide, žestide, kujundite ning füüsiliste tegevustega.

Lavastuse alustekstiks on M. J. Eiseni kogutud eesti rahva muinasjutud teosest “Eesti imede ilmast”. Kui lavastuse algversioon keskendus pigem lugudes avalduvale “imede ilmale”, siis seekord liginetakse materjalile teise nurga alt, lähtudes pigem sõnapaarist ​"​sandi õnnistus​". Nõnda uuritaksegi laval, millise tähenduse või kahetähenduslikkuse see muinasjuttudele taolise aspekti alt annab.

Lavastus pälvis veebruaris Viljandis toimunud üleriigilisel festivalil ​"Tudengite teatripäevad​" publiku lemmiku preemia.

Lavastaja: Enor Niinemägi
Assistent: Peeter Piiri
Kunstnik: Kudrun Vungi
Helikujundus: trupitöö
Valguskujundus: Taavi Toom, Enor Niinemägi
​Laval: Kristi Luha, Kristjan Tammi, Kelly Kittus, Annabel Berg, Peeter Piiri, Enor Niinemägi, Mart Alaru (orkestris).

Etendused toimuvad Tartu Üliõpilasmajas (Kalevi 24, Tartu) 17., 18., 31. märtsil kell 15.00 ja 30. märtsil kell 19.00.

Pilet 5/7 €, perepilet (2 täiskasvanut+2 last) 17 €. Koolieelikutele tasuta.

Vaata sündmus​e infot siit: https://www.facebook.com/events/2018530815074569/

Ja lähemalt ​TÜT-i kohta siin: www.facebook.com/yli6pilasteater

 

Lähem info:

Enor Niinemägi
Tartu Üliõpilasteatri lavastaja
Taskutelefon: 564 688 12
e-mail: koer.agoon@gmail.com

Tartu Üliõpilasteatrist

Tartu Üliõpilasteater on Kalev Kudu initsiatiivil 1999. aastal kunagise Tartu Ülikooli tudengite draamastuudio põhjal loodud väiketeater. See koosneb iga
l aastal vastuvõtukatsetega truppi lisanduvatest tudengitest, vanematest liikmetest ning vilistlastest, kes koos noorte näitlejatega üles astuvad ja korraldavad ka stuudiotööd.
​​TÜT toob aastas välja keskmiselt 2-3 uuslavastust, osaleb 2-3 välisfestivalil ja korraldab professionaalsete õppejõudude poolt juhendatavaid suvekoole. Teater on lavastanud seni eesti publikule pea tundmatuid, ent maailmas laineid löönud autoreid – näiteks Sarah Kane, Daniil Harms, Aleksandr Vvedenski, Frank Wedekind ja Pavel Prjažko. Samuti on TÜT toonud lavale eesti autoreid nagu Jüri Ehlvest, Mehis Heinsaar ja J.M.R. Lenz. Ajaloo jooksul on TÜT-i varamusse kogunenud üle 40 lavastuse ja enam kui 30 teatri vilistlasliiget töötab hetkel professionaalses teatris või õpib lavakunstikoolides.

 

Viimati muudetud 07.03.2018