Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kolm uut näitust Tartu Kunstimajas

Tartu Kunstimaja pressiteade

13. november / Homme, 14. novembril avatakse Tartu Kunstimajas kolm uut näitust: kell 17 Marco Laimre „A.S.T.A. 1.0/Black Flag Shadow”, kell 17.30 Kairo „Suvi linnas” ja kell 18 Taavi Suisalu „Oodates valgust”.

17.00 Marco Laimre „A.S.T.A. 1.0 / Black Flag Shadow”

Installatsioone, maale ja fotosid sisaldav näitus, mille aineseks on postapokalüptilised FPS-RPG tüüpi arvutimängud. See on reaalne episood võimalikust arvutimängust, mis avaldub erinevate kaasaegses kunstis viljelevate võtete abil. Elementideks ekraanitõmmised, video-loop, absurdistatistika ning robokass Asta katkine prototüüp. Näitust on võimalik vaadata kolmes raskusastmes: kerges, raskes või õuduse võtmes.

17.30 Kairo „Suvi linnas”

Näitus toob vaatajate ette Kairo kümne loominguaasta jooksul valminud akrüülmaalide paremiku. Pesuehtsa naivisti loomingust voogab katkematu gauguiniliku lainena läbi andumus taimemotiividele, kirjudele mustritele, napilt riietatud naisterahvastele ja sõõrjatele ninasõõrmetele. Algusaastate Pöial-Liisi mõõtu lõuendid sirutavad end ajaga julgemalt välja ja moodustavad kokku kireva mosaiigi nähtud ilusast ja heast, vaevast ja viletsusestki.

18.00 Taavi Suisalu „Oodates valgust”

Installatsioon keskendub valgusele, mis hargneb juuksekarva paksuste kiirte võrgustikena ookeanide põhjades, mägedes, mullas. Tehnoloogiaga läbipõimunud ühiskondadele on valgus, milles voogab põhiline osa tänapäevasest infovoost, sama eksistentsiaalne kui päike taimedele. See valgus on muutunud geoloogiliseks, pressides end millisekundite ajel läbi mägedest, kommunikatsiooni ajel ookeanide hämarusest, tardudes lõppeks sinaka helgina meie nägudel.

Näitused jäävad avatuks 15. detsembrini.

Lisainfo:
Tanel Asmer
Tartu Kunstimaja produtsent
produtsent@kunstimaja.ee
5562 1192

www.kunstimaja.ee
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Viimati muudetud 13.11.2019