Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
15°

Kolm uut näitust Tartu Kunstimajas

Tartu Kunstimaja pressiteade

18. september / 19. septembril avatakse Tartu Kunstimajas kolm näitust: suures saalis graafikute grupinäitus „Tumeaine”, väikeses saalis Andrus Peegli ja Tõnis Kriisa ühisnäitus „Kõrvalnähud” ning monumentaalgaleriis Pille Johansoni isikunäitus „Vaatamata kõigele”.

Kell 17.00 „Tumeaine”

Näitus puudutab kaasaegse graafika abil tänapäeva rahutut meelt. See on õrnalt ulmeline, kuid keskmes on pigem keskkond, linnaruum ja utoopiline olevik ehk optoopia. Nagu kosmiline tumeaine väljendub läbi gravitatsiooni, vaatleb antud projekt tumedaid jõude, mis sekkuvad me igapäevaellu ning ilmutavad end oma tahumatute tagajärgede kaudu.

Osalevad kunstnikud: Dagne Aaremäe, Toomas Kuusing, Sidney Lepp, Silvi Liiva, Mark Antonius Puhkan, Kertu Rannula, Katarina Sarap, Helen Tago, Kadri Toom, Benjamin Vasserman. Kuraator Lilli-Krõõt Repnau.

Kell 17.30  Andrus Peegel ja Tõnis Kriisa „Kõrvalnähud”

Graafik Peegli ja keraamik Kriisa ühisnäitus on selge näide sellest, et suvisest „mitte midagi tegemisest” võib siiski midagi sündida. Näiteks pildirida ja hulk suurepärast keraamikat. Projektil puudub samas visuaalne manifest, sotsiaalne appikarje, sügav ühiskondlik mõõde või mõni muu tõsisemaigune kõrvalprodukt. Seetõttu on pisut suurem rõhk katsetustel kompositsiooni ja materjalidega.

Kell 18.00 Pille Johanson „Vaatamata kõigele”

Johanson on varasemast peamiselt silma jäänud poolabstraktsete maalidega, mille värvid on sageli sordiini all ning mille tegevuskohad ja tegelased peituvad kusagil uduselt unenäolises maailmas. Sellel korral üllatab ta aga kirgaste ja päikeselisest energiast pakatavate maastikega, mille laiad pintslitõmbed annavad edasi looduses peituvat suvist mängulisust. Maailm on üks ilus koht!

Kõik näitused jäävad avatuks 13. oktoobrini.


Lisainfo:
Tanel Asmer
Tartu Kunstimaja produtsent
produtsent@kunstimaja.ee
5562 1192

www.kunstimaja.ee
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Viimati muudetud 18.09.2019