Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kolm uut näitust Tartu Kunstimajas avatakse 3. septembril kell 17

Tartu Kunstimaja pressiteade

2. september 2021 / Reedel, 3. septembril kell 17 avatakse Tartu Kunstimajas kolm uut näitust: suures saalis Per William Peterseni isikunäitus "Naine kasukas. Valitud teosed 1995–2020", väikeses saalis Eva Elise Olli isikunäitus "Näotagune naer" ning monumentaalgaleriis Killu Sukmiti isikunäitus "Kunstnik ja tema töö".

Per William Petersen "Naine kasukas. Valitud teosed 1995–2020"

Näitus koondab Taanis sündinud ja Tartus elava kunstniku isikupärase käekirjaga skulptuure ja maale viimasest kahekümnest aastast ning kohal on nii autori geomeetriline stiil, patinataoline viimistlus kui kapriisne huumorimeel. Väljapaneku on kureerinud ja kujundanud Madis Liplap. Avamisel esitletakse ka samanimelist mahukat trükist.

Eva Elise Oll "Näotagune naer"

Kunstnik astub sisedialoogi oma varasemate väljapanekutega. Praegune näitus tegeleb alateadvuse, inimlike stereotüüpide ning kaasaja kurioosumitega (mh kunstielu ja sotsiaalmeedia) lõbustatult iroonilises võtmes, mis kogemata sisaldab ka kübekest melanhoolsust.

Killu Sukmit "Kunstnik ja tema töö"

Näituse teema on osaliselt seotud kunstniku eelmise isikunäitusega "K aed" (2019), mis samuti tegeles töö teemaga, kuid sellel korral võib aia-kujundit mõista sarnaselt sellele, kuidas Hemingway mõistab merd, Tolstoi leiba või Robin Morgan sõsarkonda. Näha saab uuemat loomingut.

Näitused jäävad avatuks 3. oktoobrini.

Lisainfo:
Tanel Asmer
Tartu Kunstimaja produtsent
produtsent@kunstimaja.ee
5562 1192

www.kunstimaja.ee
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Viimati muudetud 02.09.2021