Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kolmapäeval ja reedel esitletakse rattaringluse pakkujate näidiseid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

rattad Foto: Lilian Lukka

30. aprill / Linn tutvustab kolme Tartu rattaringluse hankel osalenud firma - Next Bike, Smoove ja Bewegen pakutavaid näidiseid.

Eelmisel nädala tutvustas oma tehnikat Prantsuse firma Smoove. Kolmapäeval, 2. mail  kell 10.30 esitleb raekoja platsil oma tehnikat Next Bike (Saksamaa)  ja reedel, 4. mail kell 11.30  Bewegen (Kanada).

Rattaringluse hanke pakkumuste hinnad jäid vahemikku 2,1 miljonit kuni 2,8 miljonit eurot. Soodsaima hinna pakkujat linn veel ei avalikusta, kuna parema pakkumuse väljaselgitamiseks viiakse läbi pakkumuste hindamine, kuhu kaasatakse ka eksperdid. Eksperdid annavad oma hinnangu pakkumuste ja tehnika avalikel esitlustel.

Hanke võitja loodab linn välja selgitada maikuu jooksul. Pärast seadmete hankijaga lepingu sõlmimist, kuulutatakse välja hange rattaringluse operaatori leidmiseks. Rattaringlussüsteem loodetakse käima saada hiljemalt järgmise aasta kevadel.

Tartusse rajatakse rattaringluse süsteem, mis koosneb 600–800 rendirattast ning 60–80 rendipunktist üle linna. Eesmärk on kujundada rattaringlusest ühistranspordisüsteemi osa ja siduda need teineteist täiendavaks tervikuks.

Rattaringlussüsteemi rajamist rahastatakse linna eelarvest, Euroopa Liidu struktuurivahenditest rahastatavast projektist "Tartu rattaringlus" ja Euroopa Komisjoni rahastatavast projektist SmartEnCity.

Lisainfo: linnamajanduse osakonna projektijuht Jaanus Tamm, jaanus.tamm@raad.tartu.ee, 736 1266, 5850 6742.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
meediaspetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 30.04.2018