Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kolmapäeval toimub Tartu Ülikooli muuseumis ja Jaani kirikus kuraatorituur näitusel „Vaim”

Tartu Ülikooli muuseumi pressiteade

Näitusesaal Foto: Tartu Ülikooli muuseum

12. aprill 2022 / Kolmapäeval, 13. aprillil toimub Tartu Ülikooli muuseumis näitusel „Vaim” Marje Taska ja Reet Varblase juhtimisel kuraatorituur. Ringkäik algab kell 15.30 Tartu Ülikooli muuseumis ja jätkub kell 17 Tartu Jaani kirikus. 

Marje Taska viib kuraatorituuril koos publikuga läbi rahule pühendatud rituaali. Näituse moto on „Pax in praesentia sancta“ („Rahu pühas olevikus“). Seda sõnumit edastab samanimeline teos telegraafikoodina ehk morsetähestikus. Teose idee autorid on Marje Taska ja Reinhold Rutks. 

Näitusel Tartu Ülikooli muuseumis ja Jaani kirikus on eksponeeritud 18 kunstniku teosed. Näha saab erinevates tehnikates kunstiteoseid, installatsioone ja videoid. Näituse kuraatorid on Reet Varblane ja Marje Taska.  

„Vaimu“ kunstnikud on Mare Vint, Linda Nurk (Rootsi), Uno Svensson (Rootsi), Andres Tali, Mare Mikoff, Eva Labotkin, Roomet Jakapi ja Tanel Rander, Varvara ja Mar, Kiwa, Paul Rodgers, Matthias Sildnik, Aime Kuulbusch, Toomas Kuusing, Marja-Liisa Plats, Riho Kall ja Ülo Sooster.   

Näitus on Tartu Ülikooli muuseumis ja Tartu Jaani kirikus avatud 19. märtsist 8. maini. 

Näitus on osa triloogiast „Teatepulk Kütiorust Kadriorgu. Vägi. Vaim. Võim“. 

 

Kirjale on lisatud foto näitusesaalist. Allikas: Tartu Ülikooli muuseum 

 

Lisateave: Reet Varblane, näituse kuraator, [email protected], 5565 5014  Marje Taska, näituse kuraator, [email protected], +46 (0) 706 123 418 

 

Viimati muudetud 12.04.2022